Król Karol eksmitował Harry'ego i Meghan ze względu na Kate i Williama? Sprawa ma drugie dno: To dopiero początek

Wszystko wskazuje na to, że król Karol III ma bardzo szczegółowy plan na oszczędności na brytyjskim dworze. Zaczęło się od eksmisji księcia Harry'ego i Meghan Markle z rezydencji Frogmore Cottage, ale to nie koniec zmian.

Być może księcia Williama i księżną Kate wkrótce czeka kolejna przeprowadzka. Po tym jak król Karol nakazał Harry'emu i Meghan opuścić rezydencję Frogmore Cottage, teraz eksperci przewidują, że książę Andrzej ma wyprowadzić się z Royal Lodge. To właśnie tam mieliby przeprowadzić się książę i księżna Walii. 

Zobacz wideo Król Karol III spotkał się z prezydentem Zełenskim

Król Karol III i książę AndrzejKsiążę Andrzej lekceważy ustalenia króla Karola III? O wyprowadzce nie ma mowy

Zamieszanie na brytyjskim dworze po eksmisji Harry'ego i Meghan: To dopiero początek

Na temat decyzji króla Karola III wypowiedziała się biografka i ekspertka od spraw brytyjskiej rodziny królewskiej, Ingrid Seward. Podkreśliła, że to dopiero początek oszczędności, do których jest namawiany monarcha.

Drakońskie rozwiązanie zaproponowane przez doradców króla polega na tym, że jeżeli Andrzej przeniesie się do Frogmore, Royal Lodge prawdopodobnie stanie się dostępny dla księcia i księżnej Walii, którzy pracują na pełny etat dla monarchii. To królewskie roszady, ale króla Karola ostrzeżono, że musi poczynić znaczne oszczędności, a to dopiero początek - powiedziała Ingrid Seward w rozmowie z "Mirror".

książę William, księżna Kateksiążę William, księżna Kate Fot. Ian Vogler / AP

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Dodajmy, że wiadomość o eksmisji z Frogmore Cottage była sporym zaskoczeniem dla Harry'ego i Meghan. Sussesowie mają teraz organizować wysyłkę ich rzeczy, które pozostały w posiadłości do ich domu w Kalifornii

Meghan Markle i książę HarryHarry i Meghan komentują utratę Frogmore Cottage. Nie tylko oni są zdenerwowani

Z kolei Royal Lodge, do którego mieliby się przenieść William i Kate to 30-pokojowa, zabytkowa rezydencja z XVII wieku. Przez wiele lat zamieszkiwała w niej Królowa Matka. Po jej śmierci w 2002 roku posiadłość została wydzierżawiona przez księcia Andrzeja. 

Książe Harry, Rose HanburyRomans księcia Williama i Rose Hanbury wraca. Mieli spędzić wspólnie walentynki

Więcej o: