Z obecności księcia Harry'ego na koronacji raczej nici. Postawił ojcu twardy warunek

Książę Harry i Meghan Markle wciąż zastanawiają się, czy przyjechać w maju na koronację króla Karola III. Syn monarchy stawia warunki.

Pałac Buckingham w połowie października 2022 roku poinformował, że koronacja króla Karola III została zaplanowana na 6 maja 2023 roku. Brytyjskie media podawały, że monarcha zdecydował się na skromną uroczystość, która nie pochłonie zbyt dużych kosztów. Uroczystość rozpocznie się nabożeństwem, które poprowadzi arcybiskup Canterbury w Opactwie Westminsterskim, a następnie nastąpi pozdrowienie poddanych z balkonu Pałacu Buckingham. W niedzielę 7 maja odbędzie się koncert w zamku Windsor, który będzie transmitowany przez BBC. Na miejscu zjawią się światowe gwiazdy, które wraz z królem Karolem uczczą ten wyjątkowy dzień. Wciąż jednak nie wiadomo czy z ojcem będzie świętować syn, książę Harry.

Zobacz wideo Książę William i książę Harry wraz z kuzynami wzięli udział w "czuwaniu wnucząt" przy trumnie królowej Elżbiety II

Obecność Sussexów podczas koronacji wciąż pod znakiem zapytania. Książę Harry stawia warunki 

Książę Harry i Meghan Markle nie zdecydowali jeszcze, czy przyjadą do Wielkiej Brytanii, by wziąć udział w koronacji. O obecności księcia Harry’ego mówi się w wiele w światowych mediach. Jak podawał portal mirror.co.uk pod koniec stycznia, król Karol III podjął decyzję w sprawie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Podobno monarcha chce, aby uczestniczyli oni w jego koronacji. W nakłonieniu syna i jego żony do przybycia na ceremonię ma pomóc arcybiskup Canterbury, Justin Welby (duchowny, który udzielał im ślubu). Co na to Sussexowie? Według "The Mirror" źródło bliskie parze ujawniło, że książę Harry chce najpierw spotkać się z ojcem i starszym bratem, księciem Williamem

Książę Harry postawił sprawę jasno i nie zachwiał się w swoich żądaniach. Nie przyjdzie, jeśli poczuje, że atmosfera będzie tak toksyczna, jak podczas platynowego jubileuszu i pogrzebu królowej. Powiedział, że chce się pogodzić z rodziną, ale jak dotąd nic się nie zmieniło - powiedział informator.

Jeśli Sussexowie postanowią przyjechać do Londynu, nie będą sprawować żadnej ważnej roli. Głównie przez to, że król Karol III postanowił zrezygnować z tradycji, zgodnie z którą podczas koronacji męscy członkowie rodziny mieli przed nim klęknąć. Wyjątek stanowi książę William. Para nie będzie mogła również pojawić się na balkonie Pałacu Buckingham z innymi członkami rodziny królewskiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.