Król Karol III podjął decyzję w sprawie księcia Harry'ego i koronacji. Zaskakujący pomysł

Do mediów trafiły nowe informacje na temat koronacji króla Karola III. Monarcha ma plan jak zachęcić do udziału w ceremonii księcia Harry'ego i jego żonę.

Ruszyły przygotowania do koronacji króla Karola III, która zaplanowana jest na 6 maja 2023 roku. Wiadomo już, że monarsze bardzo zależy, aby uroczystość była skromna i nie pochłonęła zbyt dużych kosztów ze względu na stan brytyjskiej gospodarki. Wiele osób zastanawiało się również, czy na liście gości znajdą się książę Harry i Meghan Markle. Okazuje się, że władca Zjednoczonego Królestwa widzi taką możliwość. O pomoc w tej sprawie poprosił arcybiskupa Canterbury, Justina Welby'ego.

Edyta Pazura, Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Aleksandra ŻebrowskaMarina nie znała Szczęsnego, a Lewa nie lubiła piłkarzy. Tak poznały się gwiazdy

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Król Karol III zachęca księcia Harry'ego i Meghan Markle do udziału w koronacji. Taką ma dla nich propozycję

Jak podaje portal mirror.co.uk król Karol III podjął decyzję w sprawie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Podobno monarcha chce, aby uczestniczyli oni w jego koronacji. W nakłonieniu syna i jego żony do przybycia na ceremonię ma pomagać mu arcybiskup Canterbury, Justin Welby (duchowny, który udzielał im ślub). Ponoć zachętą dla pary mają być wyjątkowo atrakcyjne miejsca w opactwie podczas nabożeństwa.

Co o tym pomyśle sądzi skonfliktowany z bratem książę William? Okazuje się, że starszy syn monarchy uważa, że obecność księcia Harry'ego mogłaby przyćmić koronację jego ojca. Z kolei zdaniem króla kontrowersje będą dużo większe, jeśli para nie weźmie udziału w wydarzeniu.

Znane są szczegóły koronacji króla Karola III

22 stycznia Pałac Buckingham wydał oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, jak będzie wyglądała koronacja króla Karola III. Królowa małżonka ma ważną rolę. W planach jest też duży koncert. TUTAJ przeczytacie więcej na ten temat. 

Książę William i księżna KateKsiężna Kate w ognistej stylizacji. Rzadko decyduje się na tak odważny kolor

Więcej o: