Nie brakuje im testosteronu, ale zabrakło włosów. Oni zrobili przeszczep

Z łysieniem boryka się wielu mężczyzn, również z show-biznesu. Niektórzy jednak przeszczepili sobie włosy i otwarcie o tym mówią.

Wypadanie włosów i łysienie to problem, z którym zmaga się wiele osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest wiele przyczyn tego, że czupryna się przerzedza. Mają na to wpływ m.in. czynniki genetyczne, hormony, stres, nieodpowiednia dieta czy mechaniczne uszkodzenia struktury włosa. Niektórzy walczą z wypadaniem, inni je akceptują. W świecie show-biznesu jest sporo gwiazd i celebrytów, którzy postanowili zagęścić włosy i zdecydowali się na ich przeszczep. 

Zobacz wideo Misiek Koterski relacjonował pobyt w loży prezydenckiej. Został okradziony

Adrian Szymaniak ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"

Adrian niedługo po ślubie z Anitą zdecydował się na przeszczep włosów. Z powodu powiększających się zakoli miał duże kompleksy, o których opowiadał nie tylko w mediach społecznościowych, ale też na kanapie w "Dzień dobry TVN". W końcu przeszedł zabieg i pochwalił się jego efektami.

(...) Dzisiaj, jak patrzę w lustro, widzę kogoś młodszego i nieco bardziej atrakcyjnego. Mimo że mam świadomość, iż to siedzi tylko w mojej głowie, to zyskałem większą pewność siebie i widzę, jak jedno z moich marzeń stopniowo się spełnia - napisał pod kadrami, na których prezentował nową czuprynę.
 

Przed przeszczepem Adrian prezentował się tak:

 

Michał Koterski

W 2022 roku na przeszczep włosów zdecydował się też Michał Koterski. Aktor wyjechał do Turcji, aby poddać się zabiegowi w jednej z tamtejszych klinik. Aktor "Dnia świra" relacjonował proces. Pokazał nawet, jak wyglądał zaraz po zdjęciu opatrunków. 

Misiek KoterskiMisiek Koterski Fot. Instagram @misiekkoterski

Później przyznał jednak, że do przeszczepu namówiła go partnerka Marcelina Leszczak:

Nie zwracałem uwagi na to, że jestem łysiejący, że gdzieś są prześwity, bo widzę się z przodu, a u mnie nic nie widać, człowiek tego jakoś tak nie zauważa. Ale rzeczywiście przy takim świetle filmowym czy teatralnym, czy ktoś mi robił InstaStory albo na zdjęciach z imprez branżowych, patrzę i mam takie placki i to rzeczywiście widoczne - mówił. 

Dodał też:

Marcelka mówi, że gorzej już być nie może, że wyglądam jak Baba Jaga z tymi włosami. Więc myślę sobie - co mam do stracenia.

Tak Koterski prezentuje się obecnie:

 

David Beckham

Na początku kariery cieszył się gęstymi włosami, jednak wraz z upływem czasu zaczęły się przerzedzać. Piłkarz próbował ukrywać problemy z łysieniem, goląc głowę. 

David BeckhamDavid Beckham Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl

W końcu sportowiec zdecydował się na pomoc specjalisty i przeszedł przeszczep włosów. Opłaciło się. 

 

Książę Harry 

Mężczyźni w rodzinie królewskiej mają problem z łysieniem. Widać to po czuprynie króla Karola III czy księcia Williama. Podobny problem dotknął również księcia Harry'ego.

Książę HarryKsiążę Harry Toby Melville / AP

Złośliwi mówią nawet o "klątwie Windsorów". O ile przyszły monarcha nie ingeruje w urodę, o tyle plotkuje się, że książę Harry jakiś czas temu zdecydował na przeszczep włosów. 

Czy ktoś zauważył, o ile gęstsze, pełniejsze i bardziej jaskrawe stały się włosy Harry'ego? - napisał internauta pod jednym z nagrań ze sprzed trzech lat.
 

Obecnie mąż Meghan Markle wygląda tak:

książę Harryksiążę Harry Fot. EASTNEWS

Matthew McConaughey

Aktor od wielu lat stawia na dłuższe i zaczesane do tyłu włosy. Na starszych zdjęciach widać jednak, że pomiędzy pasmami przebijały fragmenty nagiej skóry oraz że linia włosów się cofała.

Matthew McConaughey z żonąMatthew McConaughey z żoną Fot. East News

Matthew McConaughey zdecydował się na przeszczep włosów. Obecnie cieszy się gęstymi lokami. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.