Misiek Koterski

Misiek Koterski

Misiek Koterski to polski aktor filmowy i serialowy. Pracuje również jako prezenter telewizyjny i showman. Michał Koterski udziela również głosu w polskich przekładach filmów i bajek. Jest synem reżysera Marka Koterskiego.Imię i nazwisko: Michał Koterski
Data urodzenia: 29 grudnia 1979r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Pseudonim: Misiek
Zawód: aktor, showman
Instagram: @misiekkoterski
Facebook: facebook.com/MichalMisiekKoterski

Michał Koterski - kariera aktorska

Michał Koterski przyszedł na świat w 1979 roku w Krakowie. Wychował się w rozbitej rodzinie, jego rodzice nie byli razem. Z początku był wzorowym uczniem oraz ułożonym dzieckiem. Jak wspomina w wywiadach jego matka, Iwona Ciesielska, problemy zaczęły się w szkole średniej, gdy Michał zwiększył częstotliwość kontaktów z ojcem.
W 1986 roku Michał Koterski zagrał epizod w filmie "Pieśń wojenna". Pierwsza poważna rola nadeszła w 1999 roku z filmiem "Ajlawju". Wcielił się po raz pierwszy w postać Sylwka, syna Adama Miauczyńskiego.
W 2002 roku Michał Koterski zagrał epizodyczną rolę w filmie Juliusza Machulskiego "Superprodukcja". Kilka miesięcy temu znowu wcielił się w rolę Sylwka Miauczyńskiego w produkcji ojca "Dzień świra". Słynna scena z jego udziałem z odmianą angielskiego czasownika "to be" na stałe zapisała się w historii polskiego kina.
Sylwka Miauczyńskiego Michał Koterski zagrał jeszcze raz w roku 2006. Wystąpił w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Marek Koterski przyznawał, że jest to film bardzo osobisty, opowiadający o jego problemach i problemach syna - obydwaj Koterscy byli uzależnieni od alkoholu.
Od 2006 roku Michał Koterski gra w serialu "Pierwsza Miłość". Stworzył postać Heńka Saniewskiego. W kolejnych latach zagrał w produkcjach: "Rezerwat", "Świadek koronny", "Wszystko", "Chrzest", "Kac Wawa", "Baby są jakieś inne", "SkarLans".

Michał Koterski - kariera telewizyjna

W 2008 roku Koterski wystąpił w programie "Jak oni śpiewają". Prowadził "Misiek Koterski Show" oraz wystąpił w "Tańcu z gwiazdami".

Zobacz także:

Mateusz Banasiuk - Aneta Zając - Łukasz Płoszajski

misiek koterski

Więcej o:

misiek koterski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.