Mateusz Matyszkowicz szykuje zmiany w TVP. "Nowy sposób komunikacji"

Do mediów trafiły informacje na temat zmian, jakie szykują się w Telewizji Polskiej. Najprawdopodobniej już za kilka miesięcy z anteny zniknie studio prezenterskie.

Od lat w Telewizji Polskiej pojawiają się krótkie zapowiedzi programów. Prezenterzy przedstawiają w nich nie tylko pozycje ze swojej anteny, ale np. w TVP1 można zobaczyć też repertuar TVP2 i odwrotnie. Okazuje się, że decyzją obecnego prezesa stacji niebawem widzowie nie zobaczą już studia prezenterskiego. Szykują się zmiany. 

Aleksandra KwaśniewskaKwaśniewska uwiła klimatyczne gniazdko. Kwiaty w łazience to początek

Zobacz wideo Anna Lewandowska zapytana o zarobki Kurzopków w "Pnś". Pokazała klasę

Studio prezenterskie ma zniknąć z Telewizji Polskiej. Zmiany w komunikacji

Jak podają Wirtualnemedia.pl, wraz ze startem wiosennej ramówki na antenie Telewizji Polskiej widzowie nie zobaczą już studia prezenterskiego. W celu potwierdzenia tych informacji dziennikarze portalu skontaktowali się z TVP. Biuro prasowe stacji nie zaprzeczyło tym doniesieniom. 

Telewizja Polska obecnie pracuje nad nowym sposobem komunikacji antenowej - czytamy na stronie wirtualnemedia.pl.

Wśród dziennikarzy występujących w studiu prezenterskim między innymi pojawiali się Aleksander Sikora, Sylwia Dekiert, Małgorzata Tomaszewska czy Grzegorz Miśtal.

 

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy studio miałoby zniknąć z TVP. W Jedynce z zapowiedzi zrezygnowano w 2012 roku, a w Dwójce w 2007 roku. Powrót studia prezenterskiego nastąpił w 2018 roku. Była to decyzja Jacka Kurskiego, ówczesnego prezesa Telewizji Polskiej.

Zniknięcie studia prezenterskiego byłaby to kolejna zmiana wprowadzona w Telewizji Polskiej za kadencji Mateusza Matyszkowicza. W czasie kilku miesięcy wymieniono większość kluczowych dyrektorów w spółce. TUTAJ możecie przeczytać, jakie jeszcze zmiany postanowił wprowadzić obecny prezes stacji.

Patricia Kazadi, Beata PawlikowskaPatrycja Kazadi opowiada o endometriozie. Komentuje też wpis Pawlikowskiej

Więcej o: