Mateusz Matyszkowicz ma swój pomysł na TVP. Zmieni to, co Kurski cenił najbardziej [PLOTEK EXCLUSIVE]

Informator Plotka zdradził, jakie plany na prowadzenie telewizji ma nowy prezes TVP. Mateusz Matyszkowicz ma mieć zupełnie inną wizję tego, jaki rodzaj kultury powinien być promowany w telewizji publicznej.

5 września Jacek Kurski przestał być prezesem telewizji publicznej. Został odwołany na wniosek przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego. Nowym szefem TVP został Mateusz Matyszkowicz, który w latach 2016-2017 był dyrektorem TVP Kultura.

Zobacz wideo Jacek Kurski oschle o byłych pracownikach TVP

Nowy prezes TVP ma już plan na prowadzenie stacji

Mateusz Matyszkowicz w latach 2005-2007 był współpracownikiem Ryszarda Legutki (europoseł PiS), o którym mówi się, że ma bardzo duży wpływ na Jarosława Kaczyńskiego. Być może to właśnie znajomościom 41-latek zawdzięcza nowe stanowisko. Nasz informator z TVP zdradził, że Matyszkowicz ma już wizję prowadzenia stacji.

Nowy prezes TVP chce wprowadzić kilka zmian, z których widzowie będą kojarzyć właśnie jego. Jacek Kurski był zwolennikiem zatrudniania muzyków disco polo. Mateusz Matyszkowicz chce odciąć od TVP łatkę telewizji szczycącej się promowaniem osób ze środowiska disco polo. Uważa, że w Polsce jest wielu innych artystów, zdecydowanie bardziej uzdolnionych, którzy zasługują na promocję w TVP. Był dyrektorem TVP Kultura, więc takie zamiary nie powinny nikogo dziwić.

Mateusz Matyszkowicz pochodzi z Żywca, jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Zanim pojawił się w mediach, został redaktorem "Frondy Lux", kwartalnika zajmującego się kulturą. W 2016 roku Jacek Kurski powołał go na stanowisko szefa TVP Kultura. Kiedy objął stanowisko, pojawił się artykuł o nim w tygodniku "Polityka". W tekście przytoczono wypowiedź jego kolegi ze studiów, który określił Mateusza Matyszkowicza jako "ekstrawaganckiego konserwatystę".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.