Rodzina królewska nie chce Harry'ego na koronacji. To nie Karol protestuje najbardziej

Książę Harry nie będzie mile widziany na koronacji swojego ojca. Rodzina królewska zupełnie straciła do niego zaufanie.

Koronacja króla Karola III ma odbyć się 6 maja 2023 roku. Gazeta "The Sunday Times" donosiła, że  brytyjski monarcha zdecydował się zrezygnować z tradycji, zgodnie z którą podczas koronacji męscy członkowie rodziny mają przed nim klęknąć. Wyjątkiem będzie książę William, który jako jedyny ma w taki sposób oddać hołd nowemu władcy. Zagraniczne media sugerują, że król Karol III chciał w ten sposób dać nauczkę młodszemu synowi, a jego decyzja ma bezpośredni związek z premierą "Spare". Okazuje się, że Harry nie tylko może zostać odsunięty na dalszy plan, ale i w ogóle nie zjawić się na koronacji ojca. 

Zobacz wideo BBC nagle wstrzymało reportaż ws. szokującego wywiadu księżnej Diany. Książę William komentuje

Brytyjska rodzina królewska10 "rewelacji" z autobiografii Harry'ego "Spare". Penisy, wojna, relacje z ojcem

Książę Harry niemile widziany na koronacji ojca

10 stycznia miała miejsce premiera autobiografii księcia Harry'ego, w której znalazły się m.in. fragmenty o tym, że stracił dziewictwo ze starszą kobietą, a na ślubie starszego brata miał odmrożonego penisa. Syn króla Karola III w wywiadach promujących biografię nie szczędzi też przytyków członkom rodziny, chociaż jednocześnie twierdzi, że chciałby zakopać topór wojenny. Niezależnie od intencji Harry'ego, rodzina królewska ma mieć poczucie, że młodszy syn Karola wykorzystuje ich prywatne sprawy do promocji swojej osoby.

Jak donosi informator brytyjskiego dziennika "The Sun", royalsi są również "zaskoczeni i zranieni ilością szczegółów na temat ich życia, które Harry ujawnił opinii publicznej".

Odbyła się rodzinna narada, w której uczestniczyli brat i siostra Karola - Edward i Anna. Powiedzieli, że boją się, co jeszcze Harry ujawni. Nie ufają mu.

Poza tym uważają, że obecność Harry'ego i Meghan na koronacji będzie niezręczne. Liczą, że mimo zaproszenia, znajdą powód, by w niej nie uczestniczyć. 

Rodzina spodziewa się, że Sussexowie przedstawią sensowny powód, by nie uczestniczyć w koronacji, nawet jeśli mieliby zostać zaproszeni.

Książę HarryKsiążę Harry nie chce zrzec się tytułów. Wymijająca odpowiedź

Dziś już wiadomo, że koronacja króla Karola odbędzie się z mniejszą niż zazwyczaj pompą. Dotychczas pałac nie opublikował jeszcze planów ceremonii, a lista gości nie została podana do wiadomości publicznej. 

Zobacz też: Książę Harry szokuje kolejnym wyznaniem. "Urodziłem się na wypadek, gdyby Willy'emu coś się stało"

Więcej o: