To Joanna Opozda doniosła na Antka Królikowskiego do prokuratury? Mogła nie mieć wyboru

Joanna Opozda miała złożyć zawiadomienie, bo od dłuższego czasu nie mogła doprosić się o pieniądze na wychowanie Vincenta. Okazuje się, że być może musiała to zrobić.

Antoni Królikowski i Joanna Opozda rozstali się w grudniu 2020 roku i wciąż czekają na rozwód. Kiedy aktorka urodziła, narzekała na byłego partnera, że ten nie płaci alimentów na ich dziecko. Sprawa ma ciąg dalszy - obecnie kwestią niepłacenia na Vincenta ma zajmować się prokuratura. 

Joanna Opozda złożyła zawiadomienie do prokuratury?

9 stycznia dziennik "Super Express" donosił, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wpłynęło parę dni temu. Prokurator ma 30 dni na wszczęcie postępowania. Najpierw może jednak wezwać Antka Królikowskiego, by wytłumaczył, co było powodem niepłacenia. Postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji. Grozi mu grzywna i kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Dziennikarze portalu fakt.pl skontaktowali się z adwokatką Agnieszką Dębowską-Szymańką, która przyznała, że prawdopodobnie to Joanna Opozda złożyła zawiadomienie do prokuratury. Do jej obowiązków jako matki należy opieka nad synem. Gdyby się nie zdecydowała, mogłaby zostać oskarżona o działanie na niekorzyść dziecka. 

Joanna Opozda ma małoletnie dziecko. Matka, która nie robi wszystkiego, by dziecko uzyskało alimenty od ojca, mogłaby się spotkać w przyszłości z zarzutem, że działa na niekorzyść własnego syna. Ma przecież wykonalne postanowienie sądu, a nie robi wszystkiego, co w jej mocy, by go egzekwować. Jeśli komornik nie wyegzekwował tych pieniędzy, to jest to być może jedyna możliwość, by te zasądzone pieniądze odzyskać. Samo postępowanie w prokuraturze jest też już bardzo dolegliwe. Jeśli przeciwko podejrzanemu zostanie skierowany akt oskarżenia, a następnie już jako oskarżony zostanie skazany, stanowić to będzie rysę w jego życiorysie - powiedziała Dębowska-Szymańska.

Problem alimentów na Vincenta zaczął się już kilka miesięcy. Opozda wówczas w lipcu poinformowała, że Antek Królikowski nie interesuje się synem, rzadko go widuje, a także ma nie płacić alimentów przyznanych przez sąd. On wtedy pokazał screeny przelewów, jednak aktorka powiedziała, że pochodzą one z czasów gdy byli jeszcze razem i korzystali ze wspólnego konta. 

Zobacz też: Joanna Opozda nawiązała do dramy z kocią kawiarnią. Nagrała InstaStories: Nie było mojego oburzenia