Roksana Węgiel kończy 18 lat. Tak się zmieniała przez lata. Nieśmiała nastolatka z aparatem na zębach to przeszłość

Roksana Węgiel od 2018 roku przeszła kilka sporych metamorfoz. Zobaczcie, jak ewoluował jej styl.

Roksana Węgiel miała zaledwie 12 lat, gdy stanęła na scenie "The Voice Kids". Trenowała pod okiem Edyty Górniak i wygrała pierwszą odsłonę show. Jeszcze w tym samym roku (2018) została laureatką 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jej kariera nabrała tempa. Węgiel była często zapraszana do telewizji, pojawiała się na pierwszych stronach gazet. Tym samym dorastała na oczach całej Polski. 11 stycznia 2023 roku utalentowana wokalistka z Jasła skończyła 18 lat. Zobaczcie, jak zmieniała się przez lata. 

Zobacz wideo Roksana Węgiel zrobiła sobie zdjęcie z parą prezydencką. Niektórzy zarzucili jej stronniczość. Co im odpowiedziała?

Roksana Węgiel świętuje 18. urodziny

Z okazji urodzin Roksana Węgiel udzieliła osobistego wywiadu, w którym opowiedziała o miłosnej relacji z osiem lat starszym partnerem (więcej na ten temat TUTAJ). Sprawiła też prezent fanom, wydając w dniu urodzin najnowszą płytę "13+5". Węgiel śpiewa na niej m.in. na temat dorastała na oczach całego kraju i o tym, jak przez lata była oceniana. 

Roksana WęgielRoksana Węgiel Fot. Instagram/oxie_wegiel

A oceniana była, bo widzowie doskonale pamiętają ją jako uroczą, nieco nieśmiałą jeszcze nastolatkę z aparatem na zębach z "The Voice Kids".

Roksana WęgielRoksana Węgiel KAPIF

Zachwycali się wówczas nie tylko talentem Węgiel, ale również jej naturalnością. 

Roksana WęgielRoksana Węgiel Instagram.com/roxie_wegiel

Szybko jednak okazało się, że Węgiel zrozumiała, że scena rządzi się nieco innymi prawami. Zaczęła więc stawiać na coraz to nowsze i bardziej rzucające się w oczy stylizacje. 

Roksana WęgielRoksana Węgiel KAPIF

Zaczęły się też pierwsze większe eksperymenty z makijażem. Węgiel miała do tego wszystkiego prawo, jednak nie wszyscy to rozumieli. W komentarzach pod jej najnowszymi występami coraz głośniej słychać było moralizatorski głos Polaków, którzy grzmieli, że "to przecież nastolatka". 

Roksana WęgielRoksana Węgiel KAPIF

Głos zaczęły zabierać też osoby znane ze show-biznesu. Jedną ze stylizacji Węgiel oceniła Julia Wieniawa. 

Jeżeli chodzi o jej wizerunek i to, że czasami "Roxie" jest ubrana nieodpowiednio do swojego wieku. Ok, być może zaliczyła kilka wpadek. Na moje oko powinna mieć inny styl, bardziej cool, przypominający nastolatkę. Ale nie uważam, żeby obecnie wyglądała jak "stara malutka". Myślę jednak, że ogólnie wygląda dobrze - powiedziała w "Party".

Roksana WęgielRoksana Węgiel KAPIF.pl

Na tym jednak nie koniec, bo Blanka Lipińska, która napisała powieść erotyczną "365 dni", nie gryzła się w język i uznała, że Węgiel ubiera się "nieodpowiednio".

Roksana ma 14 lat, a nie ukrywajmy, że wygląda na więcej. Owszem jest gwiazdą, ale czasami w mojej ocenie ubiera się nieodpowiednio jak na swój wiek. Nie czarujmy się, nawet różowy lateks to wciąż jest lateks! A ten materiał ma mocno erotyczne skojarzenia - powiedziała Lipińska w 2019 roku w "Fakcie".

Roksana Węgiel  'Dobrze jest, jak jest'Roksana Węgiel 'Dobrze jest, jak jest' screen YouTube

Roksana Węgiel eksperymentowała też z fryzurami, również z ich kolorem. Te metamorfozy również nie umykały uwadze mediów. 

Roksana WęgielRoksana Węgiel Instagram.com/roxie_wegiel

Z czasem na Instagramie zaczęła dodawać coraz odważniejsze kadry.

 

Wygląda jednak na to, że Węgiel nie przejmuje się hejtem i nieuzasadnioną krytyką (i słusznie) i pozostaje sobą. Takiej niesłabnącej pewności siebie oraz tego, by zawsze wiedziała, kim jest, życzymy jej z okazji urodzin. Wszystkiego najlepszego Roksana - redakcja Plotka.

Więcej o: