Anita Pointer nie żyje. Piosenkarka The Pointer Sisters stworzyła hit "I'm So Excited"

31 grudnia 2022 roku zmarła Anita Pointer z zespołu The Pointer Sisters. Piosenkarka miała 74 lata. Bliski współpracownik Roger Neal w wydanym oświadczeniu przekazał, że laureatka nagrody Grammy zmarła otoczona rodziną.

Anita, Ruth, Bonnie i June Pointer były córkami pastora. Wszystkie dorastały, śpiewając w kościele ojca w Oakland w Kalifornii. Anita Pointer była założycielką zespołu The Pointer Sisters i autorką tekstów. Ich debiutancki album został wydany w 1973 roku i zawierał utwór "Yes We Can Can", który okazał się ponadczasowym i niekwestionowanym hitem. Kolejny album pt. "Break Out" wydany w 1983 roku doczekał się potrójnej platyny i zdobył dwie nagrody American Music Awards. The Pointer Sisters otrzymało również trzy nagrody Grammy. Grupa wielokrotnie brylowała na amerykańskich listach przebojów. The Pointer Sisters znany jest m.in. z przebojów takich jaki: "I'm So Excited", "Slow Hand", "Neutron Dance". W 1994 roku zespół doczekał się gwiazdy w hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Kirstie AlleyOto, co się stało z ciałem Kirstie Alley. Dziennikarze ujawnili jej akt zgonu

Anita Pointer nie żyje. Piosenkarka The Pointer Sisters zmarła w wieku 74 lat. 

31 grudnia 2022 roku zmarła założycielka zespołu The Pointer Sisters, Anita Pointer. Piosenkarka odeszła z grupy muzycznej w 2015 roku ze względów zdrowotnych. Na początku 2020 roku gwiazda wydała książkę, którą napisała wraz z bratem Fritzem Pointerem. "Fairytale: The Pointer Sisters' Family Story" opisuje historię rodziny oraz zespołu i kulisy muzycznej kariery sióstr.

 

Jak się okazuje, Anita Pointer od jakiegoś czasu walczyła z chorobą nowotworową. Jej bliski współpracownik w mediach społecznościowych przekazał informację o jej śmierci. W ostatnim momencie celebrytka była otoczona najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi.

Z przykrością donoszę, że moja klientka, zwyciężczyni Grammy, Anita Pointer z The Pointer Sisters zmarła po heroicznej walce z rakiem, jej rodzina była wokół niej w momencie jej śmierci - napisał Roger Neal na Instagramie.
 

Katarzyna Cichopek i Emilian Kamiński"M jak miłość". W nowych odcinkach zobaczymy sceny z Wojtkiem

Anita Pointer była dwukrotnie zamężna. Miała jedną córkę, Jade Rashawn Pointer, która zmarła na raka w 2003 roku. Miała jedynie 37 lat.

Więcej o: