Black Eyed Peas z tęczowymi opaskami na Sylwestrze Marzeń w TVP. Było też mocne przemówienie

Black Eyed Peas wystąpili na Sylwestrze Marzeń organizowanym przez TVP z tęczowymi opaskami na ramionach. W sieci wrze, głos zdążyli już zabrać politycy.

Do ostatniej chwili organizatorzy Sylwestra Marzeń szukali zastępstwa za Mel C, która odmówiła udziału w imprezie. Gwiazda od lat aktywnie wspiera osoby LGBTQ+, ogłosiła więc, że nie chce występować w TVP, która te społeczności piętnuje. Telewizja publiczna przekonywała, że znajdzie inną gwiazdę i rzeczywiście jej się to udało. W Zakopanem zagrali Black Eyed Peas. Nie wszystko jednak poszło po myśli władz stacji.

Zobacz wideo Próba Cleo do Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu

Sylwester MarzeńMieszkańcy Zakopanego nasłali policję na organizatorów Sylwestra Marzeń w TVP

Black Eyed Peas z tęczowymi flagami na Sylwestrze Marzeń

Grupa na scenie pojawiła się z tęczowymi opaskami LGBTQ+ na ramionach. 

Mało tego, muzycy postanowili w kilku słowach wesprzeć mniejszości w Polsce.

Dedykujemy tę piosenkę tym, którzy w tym roku doświadczyli nienawiści. Żydowska społeczność - kochamy was, ludzie afrykańskiego pochodzenia na całym świecie - kochamy was, społeczność LGBT - kochamy was.

Szef portalu TVP Info Samuel Pereira odnosząc się do gestu zespołu, stwierdził na Twitterze, że wszystko poszło zgodnie z planem.

Cała akcja zaplanowana, a będzie jeszcze coś, cierpliwości.

Występ Black Eyed Peas z tęczowymi opaskami wywołał zamieszanie w sieci. Łukasz Kubiak, rzecznik Nowej Lewicy w woj. łódzkim, podzielił się kilkoma dosadnymi słowami.

Ziobryści lamentują, bo Black Eyed Peas wyraził w TVP solidarność z szykanowanym środowiskiem LGBT. Te wszystkie krzyki o "homopropagandzie" pokazują, jak nienawiść i uprzedzenia ograniczają umysły prawicowych ekstremistów. Na szczęście to ich ostatni Sylwester u władzy.

Łukasz Kubiak z pewnością zareagował na słowa posła Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego, który narzekał po występie Black Eyed Peas na "homopropagandę".

Monika Ordowska, Piotr ZeltMonika Ordowska dziś pławi się w luksusach. Wyszła za mąż za milionera

Więcej o: