Próbował podpalić Pałac Buckingham. Jest nagranie z interwencji policji. Rzecznik udzielił komentarza

Do sieci trafił filmik, na którym widać, jak mężczyzna próbował podpalić Pałac Buckingham. Niebezpieczeństwo zostało szybko spacyfikowane przez policję, ale strach wśród wszystkich pozostał.

20 grudnia 2022 roku do informacji publicznej trafiła wiadomość o próbie podpalenia Pałacu Buckingham. Do incydentu miało dojść o godzinie 22:00, kiedy przed budynkiem wybuchł pożar. Mężczyzna odpowiedzialny za to zdarzenie został szybko schwytany przez policję, ale w sieci nadal można znaleźć przejmujące nagranie. 

Polecamy: Pałac Buckingham skrywa wiele tajemnic. W środku bankomat i... pokój na złoto. "Królowa pozwoliła nam do niego zajrzeć"

Zobacz wideo Londyn: tłumy ludzi w drodze pod Pałac Buckingham. Brytyjczycy składają hołd zmarłej królowej

Mężczyzna chciał podpalić Pałac Buckingham. Szybko go złapano, ale strach wśród członków rodziny królewskiej pozostał

W rodzinie królewskiej ostatnio sporo się dzieje. Wszystko rozpoczęło się od premiery dokumentu Netfliksa "Harry i Meghan", który wzbudził w mediach, jak i na królewskim dworze spore emocje. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Teraz dochodzi kolejny problem związany z naruszeniem bezpieczeństwa, ponieważ doszło do wzniecenia pożaru przez tajemniczego mężczyznę pod bramą Pałacu Buckingham. Szybko został pojmany przez policję, o czym poinformował w mediach rzecznik mundurowych.

Zobacz też: Księżna Kate lśni na spotkaniu w Pałacu Buckingham. Takiej fryzury raczej unika, a szkoda!

Krótko po godzinie 22:08 we wtorek, 20 grudnia, 30-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem podpalania bram Pałacu Buckingham. Mężczyzna został zatrzymany, ogień ugaszono - podsumował rzecznik brytyjskiej policji.

Internauci w mediach społecznościowych byli wstrząśnięci całą sytuacją. Niektórzy nawet pisali o księciu Harrym i Meghan Markle.

Czy to przez dokument Meghan Markle i księcia Harry'ego?
Dobrze, że policja tak szybko zareagowała, ale i tak jest to straszne!
Jak takie rzeczy mogą się dziać pod Pałacem Buckingham? Gdzie była ochrona?

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy miała miejsce taka sytuacja. W 2021 roku również doszło do podobnego incydentu w czasie świąt Bożego Narodzenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.