"MasterChef". Oto zwycięzca. Kto wygrał 11. edycję? Uczestnik kilka lat temu już wystąpił w telewizji

Finał 11. edycji "MasterChefa" już za nami. Na zwycięzcę czekała statuetka i możliwość wydania własnej książki z przepisami. Kto tym razem podbił kubki smakowe Magdy Gessler, Anny Starmach i Michela Morana? Sprawdźcie.

W 11. edycji "MasterChefa" nie brakowało emocji. Po raz kolejny amatorzy z całej Polski zgłosili się, aby wziąć udział w kulinarnym starciu stacji TVN. Nagroda jest wyjątkowa, bo to przede wszystkim wyróżnienie i docenienie przez niezawodne jury w składzie: Magda Gessler, Ania Starmach i Michel Moran. Zwycięzca ma także możliwość wydania własnej książki z przepisami. W trakcie 11. edycji "MasterChefa" potraw przygotowanych przez uczestników próbowali nie tylko jurorzy, ale także sławni goście. W programie pojawili się m.in. Anna Mucha i Filip Chajzer. Do ostatecznego starcia przystąpili Filip Wałek, Ela Stróżyńska, Bartosz Nowak i Kuba Tomaszczyk. Sprawdźcie, kto zwyciężył.

Zobacz wideo Magda Gessler zachwycona manierami wnuczki: Elegancka Nena

Dagmara Kaźmierska"Królowe życia". Dlaczego wycofano program? Dagmara Kaźmierska wskazała nazwisko

"MasterChef". Znamy już zwycięzcę 11. edycji. Kto tym razem otrzyma możliwość wydania własnej książki?

W 11. edycji programu "MasterChef" wśród uczestników pojawił się Kuba Tomaszczyk.

19-latek ma już za sobą spore osiągnięcia, bo kilka lat temu wziął udział w programie "MasterChef Junior" i otarł się o zwycięstwo. W jego edycji wygrała Natalia Paździor, a on zajął drugie miejsce.

Po raz kolejny postanowił spróbować swoich sił już w dorosłej edycji programu. W finale zmierzył się z Bartoszem Nowakiem, Filipem Wałkiem i Elą Stróżyńską. Jak mu poszło?

'MasterChef'. Znamy zwycięzcę. Kto wygrał 11. edycję?'MasterChef'. Znamy zwycięzcę. Kto wygrał 11. edycję? fot. Player.pl

Więcej zdjęć z finału programu "MasterChef" znajdziesz w galerii na górze strony.

Jak się okazało, decyzja o wybraniu się na casting do "MasterChefa" była dla Kuby Tomaszczyka strzałem w dziesiątkę. W finałowym starciu przygotował doskonałą perliczkę z borowikami i ziemniakami truflowymi. Potrawa została doceniona przez wymagających jurorów.

Na deser w menu finałowym Kuba Tomaszczyk zachwycił jabłkiem w zalewie korzennej z kruszonką migdałową, sosem angielskim i słonym karmelem. Już sam opis tego dania zachwyca. Jurorzy docenili starania chłopaka i postanowili właśnie jego wybrać na zwycięzcę. W rozmowie z serwisem Fakt.pl Tomaszczyk przyznał, że do programu przyszedł przede wszystkim po przygodę i szansę na rozwinięcie umiejętności. 

Nie jestem osobą, która się napina i chce być najlepsza za wszelką cenę. Zarówno do Juniora, jak i dorosłego "MasterChefa" poszedłem dla przygody. W tym roku chciałem ją powtórzyć, bo wiedziałem, że jestem już gotowy, by nauczyć się wielu nowych rzeczy. W żadnym z programów nie nastawiałem się, że idę po wygraną. Bardziej patrzyłem na to przez pryzmat rozwoju i dobrej zabawy. Na pewno nie chodziło mi też o sławę, bo nie jestem osobą, która lubi się wychylać i być na pierwszym planie - wyznał.

'MasterChef'. Znamy zwycięzcę. Kto wygrał 11. edycję?'MasterChef'. Znamy zwycięzcę. Kto wygrał 11. edycję? fot. screen Player.pl

Zwycięzca "MasterChefa" otrzymuje także nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. Kuba Tomaszczyk już postanowił, że te pieniądze przeznaczy na własny rozwój.

Na pewno nie chciałbym jej w całości trzymać na koncie i zachomikować. Uważam, że najlepsza inwestycja to ta w siebie. Mam dopiero 19 lat i cały świat przede mną. Myślę, że jak teraz ruszę z kopyta z różnymi projektami, to zaowocuje super na przyszłość - powiedział w rozmowie z "Faktem". 

Zwycięzca 11. edycji "MasterChefa" myśli już o własnym programie kulinarnym, chce wykorzystać możliwości, jakie daje internet. Nie da się ukryć, że Kuba Tomaszczyk jest bardzo ambitny i chce przede wszystkim dalej rozwijać swój talent.

Myślę o studiu i sprzęcie do nagrywania, by móc robić różne filmiki czy relacje kulinarne, które planuję prowadzić. W internecie jest w końcu ogromna siła. Poza tym chcę zainwestować w różne kursy gotowania, bo chcę się dalej dokształcać i uczyć. Mimo że wygrałem "MasterChefa", to uważam, że jeszcze dużo muszę się nauczyć. Świat gotowania to trochę jak worek bez dna. Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć i być lepszym - dodał. 

Spodziewaliście się, że to właśnie Kuba Tomaszczyk wygra 11. edycję "MasterChefa"?

'MasterChef'. Znamy zwycięzcę. Kto wygrał 11. edycję?'MasterChef'. Znamy zwycięzcę. Kto wygrał 11. edycję? fot. screen Player.pl

Robert Lewandowski z mamą IwonąMama Roberta Lewandowskiego jest szczęśliwie zakochana. Kim jest jej partner?

Zobacz też: Marina Łuczenko podbiła serca widzów jako 12-latka. Tak wyglądała w dzieciństwie. Porównywali ją do hollywoodzkiej aktorki

Więcej o: