Ewa Lemańska, czyli Maryna z "Janosika", wychodziła za mąż aż cztery razy. Jeden zostawił ją dla mężczyzny

Ewa Lemańska z "Janosika" ma za sobą cztery nieudane małżeństwa, ale znów jest zakochana. Jej niezwykła biografia mogłaby wystarczyć na kilka innych żyć. Jak sama o sobie mówi, jest niepokonana.

Ewa Lemańska zasłynęła rolą Maryny w kultowym "Janosiku". Jej bohaterka z charakterystycznym grubym warkoczem była podziwiana za niezwykłą urodę i hardy charakter. W życiu prywatnym aktorka wiele przeszła i jej życie to wręcz gotowy scenariusz na film. Po kilku nieudanych małżeństwach i zmaganiach z poważną chorobą znów odnalazła szczęście i miłość. 

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje stylizacje

Ewa Lemańska zagrała Marynę w "Janosiku". Ma za sobą kilka nieudanych małżeństw

Ewa Lemańska jest absolwentką łódzkiej PWST. Po zakończeniu studiów na wydziale aktorskim od razu dostała angaż do "Janosika". Była wtedy w pierwszym związku małżeńskim z Cezarym Kaplińskim, o którym mówiła "moja pierwsza wielka miłość". Jak się wkrótce okazało, w życiu Kaplińskiego pojawił się nowy obiekt westchnień, tajemniczy mężczyzna. Mąż osobiście poinformował ją, że jest homoseksualny i chce odejść. Małżeństwo zakończyło się rozwodem. To właśnie wtedy aktorka podjęła decyzję o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. 

Pewnego dnia przyszedł do mnie z tym chłopakiem, z którym mnie zdradzał. Powiedział, że nie chce już dłużej być ze mną. Byłam w szoku, zwłaszcza że ten chłopak był strasznie brzydki - wspomniała w jednym z wywiadów.

Kapliński w 2001 roku popełnił samobójstwo, ale Lemańska nie miała już z nim wtedy kontaktu. O samobójczej śmierci pierwszej miłości dowiedziała się dopiero po latach.

Ewa Lemańska po rozwodzie z Cezarym Kaplińskim związała się z włoskim mafioso z Sycylii

W latach 80. Lemańska poleciała do Nowego Jorku i rozpoczęła pracę dla jednej z najlepszych agencji modelek. Jej kariera na wybiegach trwała aż 20 lat. Już na starcie musiała porzucić marzenia o pracy w zawodzie z powodu słabej znajomości języka angielskiego.

Zgarnęli mnie niemal z ulicy, bo wielka, a wszystkie tam grube i krótkie, to stwierdzili, że modelka! Uczyłam się modelingu w nocy, bo powiedzieli: "show masz jutro". Siedziałam więc całą noc przed telewizorem, patrząc na modelki - wyznała w rozmowie w "PnŚ".

Wkrótce aktorka ponownie się zakochała i zdecydowała na kolejny ślub. Jak się później okazało, znów nie trafiła na właściwego partnera i to małżeństwo także zakończyło się fiaskiem. 

Wyszłam za mąż za włoskiego mafioso z Sycylii, ale nasz związek nie potrwał długo - wyznała w wywiadzie z magazynem "Na Żywo".

Więcej zdjęć Ewy Lemańskiej znajdziesz w galerii na górze strony.

Kolejnego męża Ewa Lemańska poznała w Miami. Z Olgierdem Roycewiczem była najdłużej. Ich związek potrwał aż 14 lat i para doczekała się dwójki dzieci: Aleksa i Briana. Mimo długiego stażu ta relacja także zakończyła się rozwodem.

Czwarty mąż Lemańskiej, James Rooney, był angielskim biznesmenem. To właśnie wtedy po raz pierwszy zachorowała na raka piersi i podjęła bardzo trudną decyzję - poddała się podwójnej mastektomii.

Bałam się, płakałam, krzyczałam, myślałam że umieram, latałam po całym świecie, konsultowałam się z lekarzami, co najlepiej zrobić: powiedzieli, że to jest groźne, jeżeli zrobi się lampektomię, to przerzuca się. Najbezpieczniej jest usunąć wszystko i mieć z głowy. Więc stwierdziłam, że faktycznie - i tak zrobiłam - wyznała w jednym z wywiadów.

W 2016 roku zdiagnozowano u niej z kolei czerniaka. Dziś czuje się dobrze i w grudniu obchodzić będzie 73. urodziny. Jest też szczęśliwie zakochana, ale tym razem nie planuje kolejnego ślubu. Jak sama przyznaje, doświadczyła tak wiele, a mimo wszystko zawsze wychodziła z każdej życiowej walki obronną ręką. 

Jestem chyba niepokonana. A już myślałam, że tym razem będę musiała zbierać się na tamten świat - wyznała w rozmowie z "Życiem na gorąco".

Zobacz też: Ashley Graham dziś zachwyca cały świat. Kiedyś przeżywała piekło. Wołali na nią "żelazne uda"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.