Morgan Freeman wystąpił na scenie w tajemniczej rękawiczce. To konsekwencja wypadku z 2008 roku

20 listopada odbyła się widowiskowa ceremonia otwarcia mundialu w Katarze. Na scenie nieoczekiwanie pojawił się amerykański aktor Morgan Freeman. W trakcie występu uwagę przykuła beżowa rękawiczka przykrywająca jedną z jego dłoni. Skąd taki element stroju?

Ceremonie otwarcia wydarzeń sportowych często związane są niezapomnianymi występami wielkich gwiazd, które często zabiegają o taką możliwość. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w trakcie niedzielnej ceremonii inauguracyjnej w Katarze. Wielu artystów odrzuciło propozycje występu na stadionie Al Bayt z powodu łamania praw człowieka w kraju gospodarzy. Wśród nich była Dua Lipa, która skrytykowała władze Kataru za ich politykę wobec społeczności LGBTQ. Nawet Rod Steward, któremu za kilkuminutowy występ zaproponowano ponad milion dolarów, także odrzucił tę "kuszącą" propozycję.

Wśród gwiazd bojkotujących wydarzenie znalazła się też Shakira i zespół The Cure. Propozycję występu przyjął m.in. wokalista koreańskiego zespołu BTS. Widzów wydarzenia zaskoczyło też pojawienie się na scenie amerykańskiego aktora Morgana Freemana, jednej z największych postaci w Hollywood. Wnikliwi obserwatorzy dostrzegli nietypowy element jego stroju - beżową rękawiczkę, która przykrywała nieruchomą lewą dłoń aktora. Jak się okazuje, Freeman miał ważny powód, aby zdecydować się na właśnie taki element garderoby. Kierowały nim przesłanki zdrowotne.

Zobacz wideo Wieczna młodość gwiazd Hollywood. Oni nie zmieniają się mimo upływu czasu [Popkultura]

Morgan Freeman podczas występu w katarze zakrył dłoń rękawiczką. Nietypowy element garderoby związany jest w poważnym schorzeniem

Morgan Freeman nie po raz pierwszy pojawił się publicznie z zakrytą dłonią. Aktor w 2008 roku miał poważny wypadek samochodowy, w trakcie którego doszło do uszkodzenia nerwu lewej dłoni i od tamtej pory jego ręka jest sparaliżowana. Sztywna, uciskowa rękawiczka uniemożliwia gromadzenie się krwi w uszkodzonej części ciała. Dodatkowo aktor cierpi na fibromialgię. To mało znana choroba, zaliczana do schorzeń reumatycznych, a jej najbardziej dokuczliwym objawem jest nieustający ból.

 

Więcej zdjęć Morgana Freemana znajdziesz w galerii na górze strony.

Dokładne przyczyny fibromialgii nadal nie są znane. Morgan Freeman to nie jedyny celebryta, który zmaga się z tym schorzeniem. Z chorobą boryka się też m.in. Lady Gaga. Według danych z portalu medonet.pl, z powodu fibromialgii cierpi około 3-6 procent populacji. W Polsce około 1,2 - 2,4 miliona osób jest dotkniętych tą dolegliwością. Co ciekawe, choroba częściej dotyka kobiet.

 
 

Zobacz też: "Świat według Bundych". Co słychać u aktorów? Applegate porusza się o lasce, a Sagal jest nie do poznania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.