Morgan Freeman na ceremonii otwarcia mundialu w Katarze. Poruszające przemówienie. Był też polski akcent

Morgan Freeman był mistrzem ceremonii podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Tego wieczoru aktor wygłosił piękne przemówienie.

20 listopada 2022 roku w Katarze oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Pierwszy mecz zaczął się o 17:00 czasu polskiego. Poprzedziła go ceremonia otwarcia, podczas której nie brakowało ciekawych momentów. Jej motywem przewodnim było "spotkanie dla całej ludzkości, niwelowanie różnic poprzez człowieczeństwo, szacunek i integrację". To właśnie do tego nawiązał Morgan Freeman w pierwszych słowach swojego przemówienia. 

Zobacz wideo W takich warunkach mieszkają polscy piłkarze w Katarze! Ekskluzywne obrazki

Mundial 2022 w Katarze. Poruszające przemówienie Morgana Freemana

Morgan Freeman opowiadał o tym, jak ten mundial wszystkich jednoczy. Aktor przypomniał, że świat jest dziś bardzo podzielony i trudno jest porozumieć się ludziom, których różnią m.in. języki i kultury. Obok niego na scenie pojawił się także katarski niepełnosprawny poeta Gandem Al Muftau.

To, co nas łączy tu, w tej chwili jest dużo większe niż to, co nas dzieli. (...) Gromadzimy się tu jako jedno plemię, a Ziemia jest naszym wspólnym namiotem. Futbol obejmuje cały świat. Jednoczy narody. To, co zbliża do siebie państwa, zbliża też narody. Każdy kraj ma swoją historię zjednoczenia. Ten kraj też - powiedział Morgan Freeman.

Tego wieczoru organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Każda osoba, która pojawiła się na trybunach, otrzymała upominek. 

Oprócz tego w trakcie wydarzenia widzowie byli świadkami prezentacji kultury Kataru, a także nostalgicznego przypomnienia dawnych mundiali. Można było również usłyszeć piłkarskie przyśpiewki ze wszystkich stron świata. Nie zabrakło polskiego akcentu i wybrzmiało kultowe hasło "Polska, Biało-Czerwoni". Reprezentacja Polski pierwszy mecz zagra 22 listopada. Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.