Shakira

Shakira

Shakira to kolumbijska piosenkarka, tancerka, producentka muzyczna, autorka tekstów, ambasadorka dobrej woli UNICEF. Uważana jest za jedną z najseksowniejszych gwiazd. Stworzyła hity takie jak "Whenever, wherever", "Loca" czy "She wolf". Związana jest z piłkarzem Gerardem Pique.

Imię i nazwisko: Shakira Isabel Mebarak Ripoll
Data urodzenia: 2 lutego 1977
Miejsce urodzenia: Barranquilla
Wzrost: 157 cm
Kolor oczu: piwny
Instagram: @shakira
Facebook: Facebook.com/shakira/
Związki: Gerard Pique (partner od 2010)
Dzieci: syn Milan (ur. 2013), syn Sasha (ur. 2015)

Shakira - Początki kariery (1977 - 2000)

Shakira przyszła na świat 2 lutego 1977 roku w Barranquilla w Kolumbii. Od najmłodszych lat wykazywała ogromne zainteresowanie muzyką. Swoją pierwsza piosenkę napisała, gdy miała zaledwie osiem lat. Jako dziesięcioletnia dziewczynka wstąpiła do chóru, jednak charakterystyczna barwa głosu nie pozwoliła jej zostać tam dłużej. W szkole rozwijała umiejętność tańca brzucha. Skupiła się również na nauce języków, którymi biegle włada: angielskiego, włoskiego i portugalskiego.
Po podpisaniu pierwszego kontraktu z Sony Music Columbia, wydała debiutancki album hiszpańskojęzyczny "Magia", natomiast dwa lata później płytę "Peligro". Oba wydawnictwa nie odniosły jednak większego sukcesu, który przyniósł jej dopiero trzeci album "Pies Descalzos". W 1998 roku czwarty krążek "?Dónde están los ladrones?" ugruntował jej pozycję na rynku muzycznym Ameryki Południowej i Hiszpanii. W 1999 roku Shakira nagrała koncert MTV Unplugged, za który otrzymała nagrodę Grammy.

2001 - 2016 Rozkwit kariery muzycznej Shakiry

W 2001 roku Shakira wydała album, który przyniósł jej ogromny sukces- angielskojęzyczny "Laundry Service". To z niego pochodzą takie przeboje, jak "Whenever, whenever", "Underneath Your Clothes" czy "Objection". To one sprawiły, że wokalistka zyskała rzesze fanów w Stanach Zjednoczonych i Europie.
W 2005 roku artystka wypuściła dwa albumy: hiszpańskojęzyczny "Fijación Oral Vol. 1" i angielskojęzyczny odpowiednik "Oral Fixation Vol.2". W 2009 światło dzienne ujrzał krążek "She Wolf", w 2010 "Sale el Sol", natomiast w 2014 "Shakira".
W 2010 roku jej piosenka "Waka Waka" stała się hymnem Mistrzostw Świata piłki nożnej odbywających się w RPA.

Shakira - Życie prywatne

Partnerem Shakiry jest hiszpański piłkarz grający w FC Barcelona Gerard Pique. Wokalistka jest o 10 lat starsza od sportowca. Mają dwóch synów: Milan (ur. 22 stycznia 2013 r.) i Sasha (29 stycznia 2015 r.).

Zobacz także:

Gerard Piqué - Jennifer Lopez - Rihanna

shakira