Rzekomy romans księcia Filipa w nowym sezonie "The Crown". Eksperci krytykują: Bardzo niesmaczne

Piąty sezon "The Crown", hitowego serialu Netfliksa pojawi się na platformie jeszcze w tym roku. W nowych odcinkach ma zostać poruszony temat rzekomego romansu księcia Filipa. Królewscy eksperci są zniesmaczeni.

Oficjalna data premiery nowego sezonu "The Crown" została podana. Serial powróci na Netfliksa 9 listopada. Dwa miesiące po śmierci monarchini. W piątym sezonie ma pojawić się wątek rzekomego romansu księcia Filipa z przyjaciółką rodziny. Królewscy eksperci twierdzą, że jest to bardzo nie na miejscu, zważywszy na niedawną śmierć Elżbiety II.

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

"The Crown". Eksperci krytykuje poruszenie wątku romansu księcia Filipa tak szybko po śmierci królowej

Historia brytyjskiej rodziny królewskiej od lat ciekawi wszystkich. Nic więc dziwnego, że Netfliks postanowił stworzyć serial na podstawie zawiłej przeszłości royalsów. "The Crown" stał się wielkim hitem platformy. Doczekał się czterech sezonów, a piąty zaraz będzie miał premierę. Zainteresowanie produkcją wzrosło po śmierci królowej Elżbiety II, która odeszła 8 września 2022 roku. O nowym sezonie "The Crown" wiemy tyle, że aktorzy znowu się zmieniają, a także wiadomo, że zostanie poruszony temat rzekomego romansu męża monarchini z Penny Knatchbull młodszej od księcia Filipa o 30 lat. 

Penny Knatchbull to hrabina Mountbatten z Birmy. Książę Filip miał być z nią blisko, gdy kobieta cierpiała po stracie pięcioletniej córki, która zmarła w 1991 roku na raka nerek. Jako jedyna spoza rodziny królewskiej dostała zaproszenie na prywatną uroczystość pogrzebową księcia w 2021 roku. W serialu mają pojawić się intymne sceny sugerujące romans męża Elżbiety II. Rzekomi kochankowie mają się dotykać, a książę ma zdradzać hrabinie szczegóły małżeństwa. Scenariusz bardzo nie spodobał się królewskim ekspertom, którzy uważają, że wątek jest nie na miejscu.

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak naród złożył Jej Wysokość w spoczynku obok księcia Filipa, intymne sceny księcia z inną kobietą są bardzo niesmaczne i szczerze mówiąc, są to okrutne brednie. [...] Penny była wieloletnią przyjaciółką całej rodziny. Netfliksa nie interesują uczucia innych ludzi - powiedział Dickie Arbiter, który w latach 1988-2000 pełnił funkcję rzecznika prasowego królowej.

Ingrid Seward, dziennikarka magazynu "Majest" dodała, że rzekomy romans nigdy nie miał miejsca.

To wyjątkowo w złym guście. [...] To fikcja. Nie ma mowy, żeby książę Filip dyskutował z kimkolwiek o swoim małżeństwie. Rodzina królewska prawdopodobnie nie będzie tego serialu oglądać w trosce o swoje zdrowie.

Czy, aby na pewno w piątym sezonie zobaczymy wątek romansu księcia? Informator "MailOnline" zaznaczył, że może to być tylko plotka. Trzeba będzie poczekać do 9 listopada. Czekacie?

Więcej prywatnych zdjęć królowej Elżbiety II i księcia Filipa, a także kadry z pogrzebu monarchini znajdziesz w galerii u góry strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.