Księżna Kate ma problemy ze zdrowiem. W nocy prawie nie sypia

Księżna Kate przyznała, że z jej zdrowiem nie jest najlepiej. Wiadomość ta wywołała lawinę spekulacji, a poddani przejęli się stanem książęcej małżonki.

Księżna Kate, podobnie jak cała rodzina królewska, ma za sobą naprawdę trudny, a zarazem intensywny czas. Absorbujące wydarzenia związane ze uroczystościami pogrzebowymi królowej Elżbiety II i proklamacją króla Karola III zbiegły się w czasie z przeprowadzką Kate i księcia Williama z dziećmi z Kensington do Windsoru. W międzyczasie rozpoczął się rok szkolny, a czteroletni książę Louis, podobnie jak wielu jego rówieśników w Wielkiej Brytanii, rozpoczął właśnie formalną edukację. Dodatkowo, księżna musiała mierzyć się z kolejnymi prasowymi doniesieniami na temat rzekomego romansu jej męża oraz konfliktu z Meghan Markle i księciem Harrym.

Zobacz wideo Księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po śmierci królowej

Księżna Kate otwarcie o problemach ze zdrowiem

W trakcie spotkania z żołnierzami ze Wspólnoty Narodów, które zaaranżowano w bazie wojskowej w Surrey, księżna Kate dość nietypowo dla siebie otworzyła się na temat swojego stanu zdrowia. 40-latka przyznała, że w ostatnim czasie pojawiły się u niej objawy typowe dla bezsenności.

Zdjęcia księżnej znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Biorąc pod uwagę ilość stresu, z jaką musiała się mierzyć w minionych tygodniach, nie jest to dziwne, ale książęca małżonka jest w o tyle trudnej sytuacji, iż jej napięty terminarz uwzględniał nawet godziny przewidziane na sen. Osoby cierpiące na bezsenność nie są w stanie zasypiać "na komendę", więc tryb życia żony księcia Williama nie sprzyja powrotowi do formy. Zdaniem lekarzy jednorazowe epizody braku nocnego wypoczynku nie wpłyną znacząco na zdrowie, ale jeśli problem się powtarza, nie należy odwlekać konsultacji ze specjalistą.

Przypomnijmy, że członkowie rodziny królewskiej rzadko publicznie uskarżają się na jakiekolwiek niedomagania zdrowotne. Media i poddani od lat przyglądają się szczupłej sylwetce Kate sugerując m.in. zaburzenia odżywiania. Książęca małżonka nigdy nie potwierdziła tych pogłosek.

Mamy nadzieję, że to nic poważnego i księżna niebawem wróci do pełnej dyspozycji.

Zdjęcia księżnej znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.