Księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. W płaszczu za prawie 12 tys. złotych

Książę i księżna Walii odwiedzili w czwartek Windsor, aby wziąć udział w pierowszym publicznym spotkaniu od czasu przejmującego pogrzebu królowej Elżbiety II. Obowiązują ich jeszcze specjalne stroje.

Życie brytyjskiej rodziny królewskiej powoli wraca na codzienne tory. Pomimo to royalsi na każdym kroku przypominają o niedawnej śmierci Elżbiety II. W czwartek 22 września książę William i księżna Kate odbyli specjalną podróż do Windsor Guildhall, aby spotkać się z wolontariuszami i personelem operacyjnym. Na miejscu podziękowali im za zaangażowanie w nabożeństwo żałobne zmarłej monarchini, które odbyło się na terenie zamku Windsor.

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Książę William i księżna Kate na oficjalnym spotkaniu w Windsorze. Przestrzegają żałobnej etykiety

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi żałoby królewskiej, para książęca pojawiła się w czerni jako wyraz szacunku dla zmarłej monarchini. Kate wyglądała szykownie w dopasowanym, czarnym płaszczu ozdobionym złotymi guzikami. Kreacja jest projektem domu mody Dolce&Gabbana i w przeliczeniu na złotówki kosztuje około 12 tysięcy złotych! Do stylizacji księżna dobrała proste dodatki - czarne szpilki i kolczyki z uwielbianymi przez królową perłami. Książę William natomiast zdecydował się na elegancki marynarski garnitur i czarny krawat.

Dolce&Gabanna coatDolce&Gabanna coat https://www.katescloset.com.au/dolce--gabbana-black-collarless-long-coat.html

Pomimo poważnych min, następca tronu i jego ukochana sprawiali wrażenie spokojnych i pogodzonych z odejściem królowej Elżbiety. W niektórych momentach przemówienia na ich twarzach dało się zauważyć nawet lekkie uśmiechy. 

Zdjęcia pary znajdziecie w naszej galerii. 

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej będą pozostawać w okresie żałoby do poniedziałku 26 września. Dotąd podczas publicznych wystąpień mają przestrzegać protokołu i pojawiać się w czarnych strojach. Przypomnijmy, że żałoba narodowa po śmierci Elżbiety II trwała 12 dni i zakończyła się 20 września, dzień po pogrzebie królowej.

Więcej o: