Była przyjaciółka księżnej Kate, która miała rzekomy romans z Williamem, jest na pogrzebie królowej. Przyszła z mężem

Rose Hanbury z mężem Davidem Cholmondeley u boku pojawiła się w Opactwie Westminsterskim na nabożeństwie pożegnalnym dla królowej Elżbiety II.

Miliony ludzi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie żegnają królową Elżbietę II. W Opactwie Westminsterskim, w którym w poniedziałek odbywa się nabożeństwo, zgromadzili się zaproszeni goście. Wśród nich znalazła się była przyjaciółka księżnej Kate, Rose Hanbury. Arystokratka została wykluczona z towarzystwa rzekomo przez nawiązanie romansu z księciem Williamem. Hanbury żegnała monarchinię w towarzystwie męża, który po trzech dekadach przestał pełnić obowiązki jako markiz na królewskim dworze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios. "Świat już nigdy nie zobaczy takiej jak ona"

Zobacz wideo Książę William i książę Harry wraz z kuzynami wzięli udział w "czuwaniu wnucząt" przy trumnie królowej Elżbiety II

Rzekoma kochanka księcia Williama żegna królową Elżbietę. Na pogrzeb przyszła z mężem 

Przed uroczystościami pogrzebowymi królowej Elżbiety, David Cholmondeley, mąż Rose Hanbury, po trzech dekadach odszedł z dworu. Jak się okazało, nie była to zemsta księżnej Kate, a przestrzeganie starej tradycji, według której markiz kończy pracę na dworze, gdy umiera król lub królowa.

Rose Hanbury mimo trwającego od lat konfliktu z księżną Kate, pojawiła się na pogrzebie księcia Filipa, który odbył się w kwietniu zeszłego roku. W historycznym wydarzeniu, jakim jest pogrzeb królowej Elżbiety, również nie mogło zabraknąć jej i męża. Rose miała na sobie czarny płaszcz i klasyczny kapelusz, wyglądała na przejętą. Jej mąż kroczył przy jej boku, a klapę jego marynarki zdobiły liczne medale i odznaczenia. 

Więcej zdjęć z pogrzebu królowej Elżbiety znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Rzekoma kochanka księcia Williama żegna królową Elżbietę. Na pogrzeb przyszła z mężemRzekoma kochanka księcia Williama żegna królową Elżbietę. Na pogrzeb przyszła z mężem Fot. Screen/ BBC

Książę Karol i księżna CamillaSą nowe zdjęcia dzieci Camilli! Tom i Laura przybyli na pogrzeb królowej

Markiza Cholmondeley regularnie brylowała w kręgach rodziny królewskich. To zmieniło się krótko po wypłynięciu na światło dzienne plotek na temat rzekomego romansu z księciem Williamem. Jej babcia, lady Elizabeth Lambart, była jedną z druhen królowej Elżbiety, gdy ta wychodziła za mąż za księcia Filipa. Rose podczas pogrzebu królowej nie miała co liczyć na honorowe miejsce - z mężem u boku szła w dalszych rzędach rodziny.

Więcej o: