Księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia żegnają królową Elżbietę II. Opublikowały osobisty list do babci

Wnuczki królowej Elżbiety II - księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia - we wzruszających słowach pożegnały się z babcią.

Córki księcia Andrzeja i Sarah Ferguson bardzo przeżywają śmierć królowej Elżbiety II. Kiedy widziano je w Balmoral po prywatnym nabożeństwie w intencji zmarłej królowej, zrozpaczone pochylały się nad złożonymi przez ludzi kwiatami i trudno było im opanować emocje. Księżniczkę Eugenię sfotografowano, kiedy wspierana przez ojca ocierała łzy z policzka. Teraz oficjalnie pożegnały się z babcią i oddały jej hołd. Na Instagramie opublikowały chwytający za serce list skierowany do królowej. Nie zapomniały też wspomnieć o następcy tronu.  

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia opublikowały bardzo osobisty list do babci. "Strasznie za tobą tęsknimy"

Księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia opublikowały zdjęcie sprzed lat z rodzinnego albumu. Na ujęciu mają po kilka lat, siedzą na kolanach królowej Elżbiety II i głaszczą psa ukochanej babci. Do fotografii dołączyły osobisty list skierowany bezpośrednio do monarchini. 

Najdroższa babuniu, nie miałyśmy okazji powiedzieć zbyt wiele od czasu, gdy nas opuściłaś. Były łzy i śmiech, cisza i rozmowy, uściski i samotność, a przede wszystkim ogromny smutek po stracie naszej ukochanej królowej i ukochanej babuni. Podobnie jak wielu innych ludzi, myślałyśmy, że będziesz z nami zawsze. Strasznie za tobą tęsknimy - czytamy w oświadczeniu księżniczek.
 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Córki księcia Andrzeja podziękowały królowej Elżbiecie II za wspólnie spędzone chwile. Eugenia i Beatrice wspomniały o zwykłych, prostych momentach dnia codziennego, które dzieliły z ukochaną babcią. 

Wszystko, co chcemy ci powiedzieć, to — dziękujemy. Dziękujemy za to, że doprowadzałaś nas do śmiechu, za zbieranie wrzosów i malin, za maszerujących żołnierzy, za nasze herbaty, za pocieszenie, za radość. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ miałaś na naszą rodzinę i na wielu ludzi na całym świecie - napisały.

Księżniczki nie zapomniały też o nowym królu, którego także wspomniały w liście i oddały mu hołd. 

Wiemy, że nasz drogi wujek Karol, król, będzie kontynuował twoje dziedzictwo i brał z ciebie przykład, oddając swoje życie służbie. Boże, chroń króla - zakończyły list.

To kolejne osoby z rodziny królewskiej, które opublikowały oficjalne oświadczenie po śmierci monarchini. Zrobili to już m.in. król Karol III, książę William, książę Harry, księżniczka Anna i książę Edward. W poniedziałek 19 września świat pożegna zmarłą królową Elżbietę II.

 

Zobacz też: Przed kim powinna dygać księżna Kate? To nie jest oczywiste

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.