Król Karol III i Camilla w Walii. Nagle podbiegła do nich dziewczynka. Nie wiedzieli, jak się zachować

16 września król Karol III odbył pierwszą wizytę do Cardiff jako monarcha. Towarzyszyła mu królowa małżonka Camilla. Nie do końca wiedziała, jak zareagować, gdy mała dziewczynka wręczyła jej kwiaty, a następnie wyciągnęła do niej dłoń.

Król Karol III zaliczył już kilka wpadek jako monarcha. Podpisując dokumenty rangi państwowej, musiał mierzyć się z zabałaganionym stołem, czemu dał wyraz ruchem ręki. Zdenerwował się, gdy przyszło mu "walczyć" z cieknącym atramentem z pióra. W mediach pojawiły się również doniesienia, że monarcha może pozbawić pracy blisko stu pracowników, którzy przez lata służyli mu w Clarence House. 16 września razem z żoną udał się w podróż po Walii, gdzie wygłosił przemówienie w języku walijskim. Podczas spotkania z mała dziewczynką zarówno on, jak i królowa małżonka, nie do końca wiedzieli, jak mają się zachować. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Książę Harry kończy 38 lat. Pamiętacie, jak bawił się nago w Las Vegas i paradował ze swastyką? Skandali jest więcej

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Król Karol III i królowa małżonka nie wiedzieli, jak zachować się w obecności dziecka 

Król Karol III przed śmiercią królowej Elżbiety przez 53 lata sprawował funkcję księcia Walii. Po śmierci monarchini odwiedził katedrę Llandaff w Cardiff, gdzie podziękował za liczne słowa wsparcia i kondolencji.

Przed wejściem do katedry na króla i królową czekał powitalny orszak. W jego skład wchodziła nieśmiała dziewczynka, która w pewnym momencie podbiegła do Camilli i wręczyła jej bukiet z żółtymi kwiatami. Można było zauważyć, że cała sytuacja jest dla niej stresująca, a dziewczynka po chwili podbiegła do swojej mamy.

Gdy królowa witała się z jej rodzicielką, pomijając stojące obok dziecko, dziewczynka postanowiła o sobie przypomnieć i wyciągnęła dłoń do Camilli. Nowy monarcha stał z rękami założonymi za plecy i rozglądał się wokół, gdy jego żona rozmawiała z młodą poddaną. 

Król Karol III i królowa małżonka nie wiedzieli jak się zachować w obecności dzieckaKról Karol III i królowa małżonka nie wiedzieli jak się zachować w obecności dziecka Fot. Agencja Wyborcza.pl

Więcej zdjęć króla Karola III i królowej małżonki Camilli znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Król Karol doczekał się czterech wnucząt i jak donosi "Daily Mail", monarcha dostrzegł zabawną stronę sytuacji i śmiał się z matką dziewczynki i Camillą, gdy ta podekscytowana biegała pomiędzy nimi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA