Margaret robi oszałamiającą karierę i stale koncertuje. Małgorzata Jamroży, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko gwiazdy, zmagała się z depresją, przez co na rok zniknęła z mediów. W szczerym wywiadzie ujawniła, że jest ofiarą wykorzystywania seksualnego. Podkreśliła jednak, że bolesne doświadczenie, które odcisnęło na niej piętro, ukształtowało ją i dodało sił. Wyznanie Margaret wstrząsnęło nie tylko jej fanami, ale i Edytą Górniak.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Porzucili show biznes i wyjechali za granicę. Adam Strycharczuk jest kelnerem na Islandii. Tola z Blog 27 nianią w USA
Edyta Górniak również doświadczyła podobnej krzywdy. Gdy była nastolatką, została zgwałcona przez mężczyznę, który uchodził za przyjaciela rodziny. W programie "Uwaga" ujawniła, że doświadczenie było tak straszne, że próbowała popełnić samobójstwo.
Poznałam go, gdy miałam 15 lat. Przez prawie dwa lata miał obsesję na moim punkcie. Na początku zapowiadało się to bardzo niewinnie. Zaprzyjaźnił się z moimi rodzicami, zdobył ich zaufanie, moje również. Był w wieku mojego ojczyma. Traktowałam go jak wujka. (...) Doszło do gwałtu. Wtedy straciłam sens życia. Nie miałam się do kogo zwrócić, nie miałam komu o tym powiedzieć, nie miałam dokąd pójść - mówiła w "Uwadze".
Górniak w rozmowie z "Super Expressem" odniosła się do wyznania Margaret. Zaznaczyła, że bardzo jej współczuje, jednocześnie podziwia jej szczerość.
Jest mi potwornie przykro, że doświadczyła tak poniżającej i traumatycznej krzywdy. Jednocześnie mam dla niej podziw, że wyznała to dopiero, kiedy zrobiła ogromną karierę, a nie na samym jej początku, kiedy wielu artystów używa tragedii do autopromocji - wyznała gwiazda.
Diwa jest zdania, że słowa Margaret mogą pomóc innym osobom, które również doświadczyły tak traumatycznych przeżyć.
Tak po ludzku bardzo jestem szczęśliwa, że Margaret odważyła się na zdecydowane zrzucenie takiego ciężaru z głębi siebie. To potężny krok w procesie oczyszczenia, czyli uzdrowienia. Będzie jej dużo lżej. Poza tym jej odwaga może być obecnie bardzo mocnym wsparciem dla wielu dzieci i młodzieży krzywdzonych przez swoje środowisko. Większość z nich boi się o tym mówić na głos. Przemoc wciąż jest zbyt anonimowa i nie wystarczająco w Polsce karalna - dodała.
Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 proc. nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD). Pamiętaj, jeżeli ty lub bliska ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112
Przyjaciółka Dody opowiedziała o walce z rakiem trzustki. To był pierwszy niepokojący objaw
Spacerowała po Warszawie, aż tu nagle... Nie do wiary, co zaproponował jej nieznajomy
To zwróciło uwagę ekspertki w stylizacji Kosiniak-Kamysz. Takich słów nikt się nie spodziewał. "Tego nie da się kupić"
Katy Perry na otwarciu mundialu poruszyła cały świat. "Pokazała Shakirze, jak to się robi"
Boniek świętuje z żoną 50. rocznicę ślubu. Pod archiwalnym zdjęciem "romantyczne" życzenia. "Viva Gruba"
Posłanka PiS udawała, że rozmawia przez telefon. Nie do wiary, co zrobił dziennikarz TVN24. "Pozamiatał"
W USA ostro walczą o Lewego. "Pokazali budynek, w którym Ania ma mieć studio fitness"
Zastrzyki z silikonu zdeformowały jej twarz. Teraz Polka pokazała efekty pierwszej operacji. "W końcu widać oczy"
Mundialowy hit dzieli kibiców. Zły wybór? Shakira nie chciałaby usłyszeć, co powiedział nam Marek Sierocki