Jan Maria Rokita zerwał z wizerunkiem gładko ogolonego eleganta. Dziś wygląda zupełnie inaczej

Jan Maria Rokita z rodzinnego Krakowa przeniósł się w Bieszczady. Okazuje się, że były polityk zmienił nie tylko miejsce zamieszkania, lecz także wygląd.

Jan Maria Rokita przed laty był jedną z czołowych postaci w polskiej polityce. Jakiś czas temu wycofał się jednak z życia publicznego, nie udziela się już w programach publicystycznych, a także nie jest aktywny w mediach społecznościowych. Zmiany zaszły zarówno w jego życiu zawodowym, jak i prywatnym. 

Paulina Młynarska, Tola Szlagowska, Adam StrycharczukPorzucili show biznes i wyjechali. Adam Strycharczuk jest kelnerem na Islandii

Zobacz wideo Metamorfoza Blake Lively w nowym filmie"The Rhythm Section"

Rokita zamieszkał w Bieszczadach. Zmienił otoczenie i przeszedł wizerunkową metamorfozę

Jan Maria Rokita o tym, dlaczego zdecydował się wyprowadzić z Krakowa, opowiedział w wywiadzie, którego w 2021 roku udzielił dla "Dziennika Polskiego". 

Zrobiłem tak dlatego, że człowiekowi w wieku starczym bardziej sprzyjają spokojniejsze okoliczności życia, niźli te, jakie mogłem mieć w Krakowie. 

Były polityk mieszka w otoczonym zielenią domu. Okazuje się, że Rokita nie narzeka na brak obowiązków. 

Odkąd przeniosłem się pod Bieszczady, uznałem, że należy prowadzić osiadły tryb życia, zwłaszcza że jest tu hektar pola, ponad sto posadzonych przeze mnie róż, poziomki, które uprawiam. Dłuższa nieobecność zagraża destrukcją domu, uschnięciem roślin w ogrodzie, a przede wszystkim agresją wszystkich możliwych dzikich zwierząt, ze znienawidzonymi przeze mnie sarnami na czele, które niszczą i zżerają absolutnie wszystko.

Jan Maria Rokita zmienił również swój wizerunek. 63-latek zapuścił imponujące wąsy i długą siwą brodę. Obecnie aparycją zdecydowanie bardziej przypomina starożytnych filozofów albo bohaterów literackich.

Jan Maria RokitaJan Maria Rokita YouTube/@Telewizja wPolsce

Filip Chajzer uniknął wypadkuFilip Chajzer oszukał przeznaczenie? Był w feralnym Legolandzie

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

Więcej o: