Nie żyje Przemysław Marzec. Dziennikarz RMF FM miał 52 lata

Nie żyje Przemysław Marzec. Dziennikarz z RMF FM był związany niemalże przez trzy dekady. O jego śmierci poinformował dyrektor pionu informacji, Marek Balawajder.

Przemysław Marzec zasłynął jako polski dziennikarz i korespondent wojenny. Relacjonował konflikty zbrojne w Gruzji, Iraku, Kosowie.

To nie jest żadna adrenalina. To nie jest wyścig sportowy ani zdobywanie Mount Everest. To jest bardzo żmudna, ciężka, mozolna praca - mówił dziennikarz o kulisach pracy korespondenta wojennego.

Był również wysłannikiem stacji radiowej w Moskwie. Z radiem związany od 1993 roku. We wtorek 9 sierpnia w mediach pojawiła się informacja o jego śmierci. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Ibisz ze starymi zębami, Werner z ciemnymi lokami. Tak prezenterzy wyglądali 15 lat temu. Kraśko? Jak wino

Zobacz wideo Katarzyna Kasia: Wojna to nie są triumfy generałów, to jest cierpienie cywili

Przemysław Marzec nie żyje. Dziennikarz miał 52 lata

Dziennikarza w ciepłych słowach pożegnał na Twitterze dyrektor pionu informacji RMF FM, a także redakcyjni koledzy. Jak do tej pory nie podano informacji o przyczynie śmierci. 

Nie żyje dziennikarz Przemysław Marzec. Był zawsze tam, gdzie zwrócone były oczy całego świata. Przemku dziękujemy za wszystko - napisał na Marek Balawajder.

Przemysław Marzec relacjonował dla słuchaczy RMF FM wiele konfliktów zbrojnych, w tym przebieg Pomarańczowej Rewolucji w Ukrainie czy wojnę gruzińsko-rosyjską w 2008 roku. A także wydarzenia związane z katastrofą polskiego tupolewa w Smoleńsku. Przemysław Marzec 1 stycznia 2021 roku zakończył pracę w RMF FM. 

Jego nagła śmierć wstrząsnęła słuchaczami:

Masakra. Legendarny głos.
Jeden z najbardziej kojarzących się z RMF-em głosów. Świeć Panie nad jego duszą.
Wspaniały głos, ogromna wiedza - czytamy.

Ewelina z 'Warsaw Shore'Metamorfoza twarzy Ewelony z "Warsaw Shore". Tiktokerka zrobiła film

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. 

Więcej o: