Królowa Elżbieta II skrytykowała dom księżnej Kate i księcia Williama. Jedna rzecz nie spodobała się jej najbardziej

Nie ulega wątpliwości, że codzienność królowej Elżbiety II radykalnie różni się od życia przeciętnego zjadacza chleba. Brytyjska monarchini dała temu wyraz, gdy zobaczyła bardzo współczesną aranżację domu wnuczka i jego żony.

Książę William, który szykuje się do przejęcia brytyjskiego tronu, stroni od skandali i w oczach opinii publicznej uchodzi za idealnego męża i ojca. Chociaż prasa co jakiś czas donosi o aferach z jego udziałem - jak chociażby o rzekomym romansie z przyjaciółką księżnej Kate - trudno wyobrazić sobie, aby starszy syn księcia Karola krytykował publicznie rodziną królewską, z czym z kolei nie ma żadnego problemu jego młodszy brat. Wydaje się, że relacja księcia Williama i księżnej Kate z brytyjską monarchinią układa się wzorcowo, dlatego jakiekolwiek doniesienia o spięciach na tej linii wzbudzają spore zainteresowanie. Takim smaczkiem podzielił się magazyn "People", przypominając wizytę królowej Elżbiety II u wnuka, która miała miejsce kilka lat temu.

Zobacz wideo Poznajcie pałac Kensington

Królowa Elżbieta II nie była zachwycona remontem w domu wnuka

Anegdotka pochodzi z książki Sally Bedell Smith "Królowa Elżbieta: Życie współczesnej monarchini", a znawczyni brytyjskiej rodziny królewskiej nawiązuje w niej do sytuacji, gdy królowa Elżbieta II przyjechała do posiadłości Anmer Hall należącej do księżnej Kate i księcia Williama. Małżonkowie, którzy niedługo wcześniej odnowili rezydencję, zdecydowali się stworzyć w niej otwartą na salon kuchnię. To rozwiązanie króluje we współczesnych domach i mieszkaniach już od wielu lat i jest bardzo praktyczne - szczególnie dla rodziny z trójką dzieci. Królowa Elżbieta II nie przychyla się jednak do tej opinii.

Mają jedną z tych dużych kuchni z miejscem do jedzenia. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy spędzają czas w kuchni - miała powiedzieć kwaśno o rezydencji wnuka i jego żony.

Mieszcząca się w Norfolk posiadłość Anmer Hall była zresztą prezentem dla księcia Williama i księżnej Kate podarowanym im przez królową Elżbietę II z okazji ślubu. Małżonkowie wprowadzili się tu w 2015 roku, a po dwóch latach osiedlili w pałacu Kensington. Obecnie Anmer Hall jest ich rezydencją wakacyjną, dokąd uciekają od miejskiego zgiełku, spędzają tu weekendy i dni wolne od szkolnych zajęć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.