Ksiądz robi furorę na TikToku. Uczy, jak prawidłowo klękać. Sposób jest tylko jeden

Ksiądz z osiedla, bo pod takim nickiem występuje na TikToku, opowiada o swojej codzienności i udziela rad w kwestii wiary. Ostatnio pokazał, jak wygląda prawidłowe klękanie w kościele.

Era mediów społecznościowych daje nam mnóstwo możliwości. Możemy uczyć się na odległość, podróżować wirtualnie w najdalsze zakątki świata. Także kościół korzysta z tych nowinek. Parafie prowadzą prężnie swoje strony internetowe, a ksiądz Grzegorz prowadzi popularne konto na TikToku.

Zobacz wideo

Nie tylko spowiedź online

Czasy pandemii koronawirusa pokazały, że można wiele spraw załatwić z domu. Nawet odprawić mszę albo odbyć spowiedź. Ksiądz Rafał Główczyński daje również instrukcje online, jak zachować się podczas mszy. Jak widać na filmie na TikToku, podszedł do tego z humorem. Poza właściwym uklęknięciem, zabawnie pokazał też, jak robi to większość wiernych. 

Klęknięcie na jedno kolano, przy równoczesnym złożeniu dłoni, to jedyny prawidłowy sposób zachowania się według popularnego księdza z TikToka. Inne sposoby np. "siema Boże", "z telemarkiem" czy "szybko, żeby nie zasłonić", są zapewne często spotykane, ale niestety wykonywane błędnie.

Duchowny ma ponad 63 tysiące obserwatorów. Na profilu "Ksiądz z osiedla" odpowiada też na pytania dotyczące nauki kościoła. Nagranie dotyczące tego, jak prawidłowo zachować się przed ołtarzem, podczas komunii czy mijając tabernakulum, ma ponad dwa miliony wyświetleń. Jak dotąd jest to najpopularniejszy z filmików księdza Grzegorza. Poza tym ćwiczy, tańczy, śpiewa i spotyka się na gruncie neutralnym z wiernymi. Pokazuje, że jest jak inni, zwykłym człowiekiem, który lubi muzykę, wyjazdy, ale i ma swoje zdanie, które stara się przemycać w zabawnych nagraniach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.