Tak mieszka ojciec Tadeusz Rydzyk. Możecie się zdziwić!

O bogactwach i luksusach, w jakich pławi się Tadeusz Rydzyk od lat krążą legendy. Tym bardziej zaskakiwać może jego mieszkanie. Wiele osób wyobrażało je sobie zupełnie inaczej.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Tadeusz Rydzyk to jedna z osób budzących w Polsce skrajne emocje. Temat kontrowersyjnego duchownego najczęściej poruszany jest w kontekście finansów, a konkretniej rzecz biorąc ogromnych kwotach, które dostaje od państwa na jego fundację.

Ojciec Rydzyk cieszy się równie dużą ilością wiernych sympatyków, co i zagorzałych przeciwników. Wokół jego osoby urosło także wiele legend i mitów, wśród których najważniejszy dotyczy rzekomych luksusów, w których pławi się zakonnik. Tym bardziej zaskakiwać mogą warunki, w jakich mieszka. Duchowny żyje bowiem w zwykłym klasztorze.

Zobacz wideo Terlikowski o raporcie ws. Pawła M.: Chcieliśmy oddać głos pokrzywdzonym

Ojciec Tadeusz Rydzyk pokazał jak mieszka. Warunki mogą być zaskakujące

Choć większość osób w kraju nie ma wątpliwości, jakimi kwotami obraca ojciec Tadeusz Rydzyk, sam zakonnik od lat konsekwentnie przekonuje, że prowadzi skromny styl życia. W 2011 roku w następujących słowach zwrócił się do Donalda Tuska:

Panie premierze, może pan przyjść do mojego pokoju, zobaczyć jak ja mieszkam. W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy.

Klasztor redemptorystów w ToruniuKlasztor redemptorystów w Toruniu Wikipedia Commons

Miejsce, w którym żyje na co dzień zakonnik, rzeczywiście mogłoby być potwierdzeniem tych słów. Od wielu lat mieszka on bowiem w klasztorze ojców redemptorystów, czyli w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu. Usytuowany jest w zachodniej części miasta, Bielany, przy ul. św. Józefa 23/35. Wpisany jest także do gminnej ewidencji zabytków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.