Koniec z czernią! Joanna Kulig błyszczy w Cannes. W tym garniturze przyćmiła inne gwiazdy

Joanna Kulig przebywa na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zasiada w jury ważnej sekcji konkursu. Na tę okazję wybrała niebanalną stylizację.

Więcej ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Joanna Kulig osiągnęła spory sukces zawodowy. Artystka została zapamiętana przez cały świat, dzięki roli w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Robi międzynarodową karierę, pracując m.in. nad komedią romantyczną "She came to me" w Hollywood. Polka wystąpi u boku takich sław, jak Anne Hathaway, Marisa Tomei czy Matthew Broderick. W międzyczasie pojawiła się jednak w Cannes, gdzie zasiada w jury sekcji Un Certain Regard.

Zobacz wideo Rozmowa z Joanną Kulig z okazji premiery "Pajęczyny". "Nie grałam jeszcze takiej postaci"

Hanna Lis, Agnieszka ChylińskaNie każdy rodzi się z pięknym uśmiechem. Wie o tym Edyta Pazura czy Sandra Kubicka

Joanna Kulig w różowym garniturze kipi energią

Sekcja, w której zasiada polska aktorka, ma promować kino, pokazujące świat z innej perspektywy. W tym konkursie liczą się przede wszystkim dzieła niebanalne, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i o przekaz, jakim dzielą się z widzami twórcy i twórczynie.

Obok Joanny Kulig w jury zasiadają: amerykańska reżyserka Debra Granik, znana z filmu "Do szpiku kości", francuski aktor i piosenkarz Benjamin Biolay, aktor z Wenezueli Édgar Ramírez i włoska gwiazda Valeria Golino, która przewodniczy obradom.

 

Na inauguracji festiwalu aktorka pojawiła się w klasycznej, czarnej sukni z aksamitu. Wyglądała olśniewająco, jednak do pracy w jury zdecydowała się na znacznie wygodniejszy strój.

Tym razem Kulig pozowała do zdjęć w różowym, luźnym garniturze. Spodnie miały szerokie nogawki, a marynarka była zapinana na dwa rzędy guzików. Podwinięte rękawy dodały tej stylizacji nieco lekkości. Klasyczny "męski" krój kontrastował z pastelowym kolorem tkaniny.

Joanna Kulig w CannesJoanna Kulig w Cannes Vianney Le Caer / Vianney Le Caer/Invision/AP

Aktorka zdawała się czuć w tej kreacji bardzo komfortowo. Sami zobaczcie, przeglądając zdjęcia w naszej galerii!

Więcej o: