Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego. Bliscy żegnają wybitnego kompozytora. Pojawił się m.in. dawno niewidziany Piotr Fronczewski

11 maja w Warszawie odbyła się uroczystość pogrzebowa Andrzeja Korzyńskiego. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli również koledzy i koleżanki kompozytora z branży. Wśród nich był m.in. Piotr Fronczewski.

18 kwietnia media obiegła smutna informacja o śmierci Andrzeja Korzyńskiego. To wielka strata dla świata muzyki i filmu. Wybitnego kompozytora w mediach społecznościowych żegnało wielu fanów, jak również artystów. Wśród nich była m.in. Małgorzata Ostrowska, dla której Korzyński skomponował jeden z największych przebojów - "Meluzynę". Trzy tygodnie po śmierci kompozytora, 11 maja w Warszawie odbyły się oficjalne uroczystości pogrzebowe.

Zobacz wideo Maciej Kawulski zaprasza dzieciaki na casting do nowej "Akademii Pana Kleksa"

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego. Piotr Fronczewski żegna wybitnego kompozytora

Na pogrzebie Andrzeja Korzyńskiego zjawiła się rodzina, przyjaciele, a także artyści. Nie mogło zabraknąć również Piotra Fronczewskiego, który odgrywał rolę Pana Kleksa, do którego muzykę właśnie skomponował Korzyński. Oprócz aktora pojawili się również: Wojciech Gąssowski, Robert Rozmus, Andrzej Olechowski, Tomasz Lipiński. Po mszy ciało kompozytora zostanie przewiezione na warszawskie Powązki Wojskowe.

Piotr FronczewskiPiotr Fronczewski AKPA

Kim był Andrzej Korzyński?

Andrzej Korzyński był twórcą muzyki do ponad 130 filmów, w tym "Człowieka z marmuru" i "Człowieka z żelaza", "Akademii Pana Kleksa" czy "W pustyni i w puszczy". Jego kompozycje możemy również doskonale kojarzyć z radia - jest autorem m.in. "Żółtych kalendarzy" Piotra Szczepanika, "Domku bez adresu" Czesława Niemena, "Do łezki łezka" Maryli Rodowicz czy kultowego "Mydełka Fa". W jednym z wywiadów przyznał, że za najbardziej wymagającą pracę uważa komponowanie dla dzieci.

Andrzej Korzyński pogrzebAndrzej Korzyński pogrzeb AKPA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.