Danuta Martyniuk ponad 20 lat temu wystąpiła w teledysku męża. Trudno uwierzyć, że to ona

Ponad 20 lat temu Danuta Martyniuk wcieliła się w tytułową "Gwiazdę" w teledysku Zenka. Rozpoznalibyście ją?

Więcej aktualnych informacji ze świata polskiego show-biznesu znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zenek Martyniuk od lat uważany jest za twarz disco polo. Nie bez powodu w końcu nazywany jest królem tego gatunku muzyki. Od 1989 roku jest wokalistą zespołu Akcent, a od tego momentu jego kariera właściwie nie zwalnia tempa. Co więcej, ulubieniec szefostwa TVP może liczyć na telewizyjne wsparcie swojej twórczości, dzięki czemu coraz więcej osób zapoznaje się na przykład z jego dawnymi dziełami. Przypominamy teledysk "Gwiazda" zespołu Akcent, w którym gościnnie wystąpiła żona wokalisty - Danuta Martyniuk.

Zobacz wideo Danuta Martyniuk komentuje zachowanie byłej synowej

Amber HeardJak żyje Amber Heard? Podglądamy dom bohaterki "procesu dekady"

Danuta Martyniuk 20 lat temu wystąpiła w teledysku męża

Piosenka "Gwiazda" Zenka Martyniuka w 2001 roku była sporym hitem i po dziś dzień grywana jest na weselach. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że kruczowłosa piękność, która wystąpiła w teledysku, to wówczas 34-letnia Danuta Martyniuk. Kobieta już wtedy była żoną Zenka i wychowywała z nim syna Daniela.

Danuta Martyniuk w klipie do 'Gwiazdy'Danuta Martyniuk w klipie do 'Gwiazdy' screen YT

 

Zenek i Danuta poznali się w 1987 roku. Martyniuk grał wówczas koncert na majówce w Grabowcu, niedaleko Bielska Podlaskiego. Danusia na zabawę przyjechała wraz z siostrą. Dzisiejszy król diso-polo był jednak zbyt nieśmiały, aby zagadać do pięknej dziewczyny, więc poprosił swojego kolegę, by ten podszedł do niej w jego imieniu.

Powiedział Danusi, że mi się podoba. Okazało się, że ja też nie byłem jej obojętny i w przerwie od występów podeszła do mnie. Zaczęliśmy rozmawiać. Po "Tulipanie" była wtedy moda na przedstawianie się nieprawdziwymi imionami. Kiedyś poznałem Cygana o imieniu Krystian i takim imieniem jej się przedstawiłem. Danusia powiedziała, że ma na imię Kinga. Najzabawniejsze jest to, iż nie byłem już wtedy anonimowy. Z drugiej strony Zenek mógł być równie dobrze czymś w rodzaju ksywki - pisał muzyk w swojej książce pt. "Życie to są chwile".

Historię miłości Martyniuków opisywaliśmy pod tym adresem. Jak podoba wam się teledysk do "Gwiazdy" z udziałem żony Martyniuka?

Więcej o: