Władimir Putin podjął decyzję o ataku już trzy dni temu? Zobaczcie, na nagraniach ta sama koszula i krawat

Jeszcze w środę wydawało się, że rosyjskiego ataku na Ukrainę być może uda się uniknąć. Niestety, w czwartek rano Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu "operacji wojskowej". Czyżby jednak prezydent Rosji zaplanował inwazję i, niezależnie od tego co się stanie, podjął decyzję już trzy dni temu?

Więcej informacji na temat inwazji Rosji na Ukrainę możecie znaleźć w tekstach na stronie głównej Gazeta.pl.

W poniedziałek Władimir Putin powiedział rosyjskiemu ministerstwu obrony, aby rozmieścił wojska w dwóch separatystycznych regionach Ukrainy, aby "utrzymać pokój" na tych terenach. Trzy dni później, w czwartek, wyglądał na nagraniu dokładnie tak samo, tyle że wtedy zawiadomił już o "operacji wojskowej". 

Zobacz wideo Wydanie Specjalne Porannej Rozmowy Gazeta.pl (24.02)

Władimir Putin nagrał komunikat o rozpoczęciu działań wojskowych trzy dni wcześniej?

Władimir Putin w czwartek rano poinformował o rozpoczęciu "operacji specjalnej" w Donbasie. Na nagraniu widać, że wygląda niemal identycznie, jak podczas poniedziałkowego wystąpienia. Brytyjski Daily Mail sugeruje, że prezydent Rosji być może nagrał wideo trzy dni wcześniej. To oznacza, że niezależnie od tego, co działo się we wtorek, środę i czwartek, rosyjskiej inwazji nie dało się uniknąć. Putin nie rozważał pokojowego zakończenia konfliktu. 

Władimir Putin (po lewej zdjęcie wykonane w poniedziałek, po prawej - w czwartek)Władimir Putin (po lewej zdjęcie wykonane w poniedziałek, po prawej - w czwartek) EASTNEWS

Putin na wystąpieniach, które rzekomo dzieli trzy dni, był w tym samym garniturze i miał dokładnie ten sam krawat. Trudno nie zwrócić również uwagi na identyczne ustawienie kamery. 

Zobacz też: Strzały w Charkowie. Weronika Marczuk ma tam chrześnicę. Apeluje błagalnie: Nie niszczcie ludzi

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo 

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.