Pogrzeb Barbary Krafftówny. Znane są pierwsze szczegóły. Aktorka spocznie obok pierwszego męża

Znane są pierwsze szczegóły pogrzebu Barbary Krafftówny. Aktorka ma spocząć obok pierwszego męża i syna.

Więcej o polskich artystach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W nocy z 22 na 23 stycznia zmarła Barbara Krafftówna. O jej śmierci jako pierwszy poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Kilka dni po tym tragicznym zdarzeniu dowiadujemy się, gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie. Jak czytamy w jednym z tabloidów, gwiazda zostanie pochowana obok pierwszego męża Michała Gazdy i syna Piotra.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Barbara Krafftówna, Teatr Telewizji 1976 - Czterdzieści karatów Straciła dwóch mężów i syna. "Pozostaje blizna: dotkliwa, wyraźna, własna"

Szczegóły pogrzebu Barbary Krafftówny

Jak dowiadujemy się z "Super Expressu", ostatnie pożegnanie artystki będzie miało miejsce na warszawskich Powązkach. Barbara Krafftówna ma spocząć obok swojego pierwszego męża, Michała Gazdy, który w 1969 roku zginął w wypadku samochodowym. Kiedy jechał przez most Gdański, miał zawał serca. Dołączy też do syna Piotra, który odszedł w 2009 roku. Data pogrzebu Krafftówny nie jest jeszcze znana. 

Śmierć Barbary Krafftównej poruszyła polskich artystów. O pracy z artystką opowiedziała na kanapie "Pytania na Śniadanie" Teresa Lipowska, która przy okazji nie oszczędziła gorzkich słów nowemu pokoleniu aktorek, pojawiających się w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Jak oceniła Lipowska, obecne gwiazdy nie dorównują talentem takim osobom, jaką była m.in. zmarła Barbara Krafftówna.

Wśród znanych osób, które pożegnały legendę polskiego kina w mediach społecznościowych, znalazła się również Krystyna Janda. Artystka w pięknych słowach wypowiedziała o koleżance o fachu, jak i zdradziła, na co chorowała.

Oni odeszli w 2021 roku. Krawczyk, Połomska, Doba Znani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Barbara Krafftówna jesienią br. miała świętować jubileusz 70-lecia pracy artystycznej. Odeszła w wieku 93 lat.

Więcej o: