Nie żyje Barbara Krafftówna. Aktorka miała 93 lata: Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci

23 stycznia zmarła znana aktorka, Barbara Krafftówna. O jej śmierci jako pierwszy poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Miała 93 lata.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Barbara Krafftówna była jedną z największych gwiazd teatru i kina. Ostatnie chwile spędziła otoczona przyjaciółmi w Domu Artystów w Skolimowie. W listopadzie "Super Express" donosił, że aktorka miała podejrzenie zakażenia COVID-19. Zmarła w nocy z soboty na niedzielę. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Roznerski i Kalska zerwali, ale grają małżeństwo w "M jak miłość". Gwiazd, które muszą współpracować po rozstaniu, jest więcej

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Barbara Krafftówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 93 lat

Na profilu Związku Artystów Scen Polskich pojawiła się smutna informacja dotyczącą śmierci Barbary Krafftównej. W tym roku miała świętować jubileusz siedemdziesięciolecia pracy artystycznej. W oficjalnym komunikacie nie podano przyczyny śmierci aktorki. 

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Barbarę Krafftównę, która pozostając do ostatnich chwil wśród swoich przyjaciół w Domu Artystów w Skolimowie, odeszła dziś w nocy. (...) W listopadzie mieliśmy celebrować Jubileusz siedemdziesięciolecia pracy artystycznej aktorki. Los zdarzył inaczej. Żegnaj Droga Pani Barbaro! Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci - czytamy.

Barbara Kraftówna urodziła się 5 grudnia 1928 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie aktorstwem. Na swoim koncie ma imponującą ilość występów na deskach teatru, ale równie chętnie pojawiała się na szklanym ekranie. Wielką sławę przyniosła jej rola Felicji w filmie "Jak być kochaną", w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Grała również w serialu "Czterej pancernych i pies", gdzie wcieliła się w narzeczoną czołgisty Gustlika. W tej drugiej roli była narzeczoną czołgisty GustlikaW 2007 roku została laureatką Konkursu Mistrz Mowy Polskiej. W 2019 roku otrzymała Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Michał Gazda, również aktor teatralny i filmowy. Poznali się i pobrali w 1956 r. W 1969 roku Michał Gazda zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Doczekali się syna, który zmarł w 2009 roku. Drugiego męża poznała w Stanach Zjednoczonych. Arnold Seidnera pracował jako dyrektor międzynarodowego instytutu do spraw emigrantów w San Francisco. Małżeństwo trwało zaledwie pół roku, a przerwała je śmierć mężczyzny, który zginął na zawał serca. 

ZOBACZ: Życie boleśnie ją doświadczało, aktorstwo zawsze było pocieszeniem. "Jakbym miała umrzeć, to poproszę na scenie"

Natasza Urbańska i Janusz JózefowiczCórka Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza musi przestrzegać zasad. Czasem je łamie...

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. 

Więcej o: