Sandra Kubicka pokazuje zgrabną sylwetkę, ale nie to jest najważniejsze. Tak wygrywa z PCOS. "Ty też możesz nad tym zapanować"

Sandra Kubicka zmaga się z zespołem policystycznych jajników. Jakiś czas temu opowiedziała o chorobie. Teraz na Instagramie wyznała, że nauczyła się z nią żyć.

Więcej informacji i ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sandra Kubicka w 2019 roku wyznała, że zmaga się z PCOS, czyli zespołem policystycznych jajników. To choroba, na którą do tej pory nie wynaleziono lekarstwa, można natomiast znacznie złagodzić jej objawy. Modelka otwarcie mówiła o występujących wahaniach nastrojów i problemach z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Jakiś czas temu dopasowała dietę, zmieniła tryb życia i zaczęła już widzieć efekty. Teraz na Instagramie powiedziała, jak sobie radzi.

Zobacz wideo Wypalenie zawodowe na liście chorób

Baron złożył Sandrze Kubickiej romantyczne życzenia urodzinowe Sandra Kubicka słodzi Alkowi Baronowi w swoim urodzinowym wpisie. On nie pozostał jej dłużny

Sandra Kubicka mówi o zespole policystycznych jajników 

Jednym z objawów PCOS, oprócz wahań wagi i nastroju, jest problem z regularnym cyklem, brakiem owulacji i zanikiem miesiączki. Z tym właśnie mierzyła się Sandra Kubicka. Jednak, jak wyznała kilka miesięcy temu, leczenie przyniosło pozytywne zmiany. Teraz gwiazda zamieściła relację na InstaStories, w której przypomniała, że zmaga się z tą przypadłością i podkreśliła, że się tego nie wstydzi.

Tak, mam PCOS, ale mam to pod kontrolą. Ty też możesz nad tym zapanować. Niech będzie dla ciebie motywacją to, że czuję się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Dodała tez, że życie z PCOS potrafi być frustrujące, ale nie należy się poddawać.

Gdy zrozumiecie co wam pomaga, a co wam szkodzi i będziecie trzymać się tego konsekwentnie, obiecuje że będzie dobrze! Owulacje wróciły, opuchlizna pod kontrolą, trądzik zniknął, dodatkowe kilogramy uciekły.

Sandra KubickaSandra Kubicka Instagram

Objawy, które również mogą wskazywać na PCOS, to problemy ze snem, trądzik i wypadanie włosów. Lekarze uspokajają kobiety, że diagnoza choroby i rozpoczęcie leczenia może w znacznym stopniu poprawić jakość życia.

'Żony Miami' Sylwia Graff planuje operację plastyczną. Gwiazda "Żon Miami" powiększy biust

Więcej o: