Krystyna Janda poleciała na wakacje do Hiszpanii, a TVP zrobiło o tym materiał. Trzech "specjalistów" próbowało ją ośmieszyć

Krystyna Janda krytykuje sytuację w kraju, a telewizja publiczna - ją. Powstał materiał z trzema dziennikarzami z prawicowych mediów i każdy z nich próbował ośmieszyć aktorkę.

Więcej ciekawych doniesień ze świata show-biznesu przeczytasz na Gazeta.pl

Krystyna Janda nie kryje się ze swoim zdaniem w kwestii działań polskiego rządu. Często mówi o podwyżkach, inflacji i jej skutkach. Żali się, że w sklepach kupuje coraz mniej produktów i oszczędza, bo musi. Ma też wyrobione zdanie na temat szczepień - jako jedna z pierwszych przyjęła dawkę, a obecnie jest już po trzeciej i nie chce się spotykać z tymi, którzy ze szczepień rezygnują. Swój wyjazd na wakacje argumentowała potrzebą odcięcia się od sytuacji w kraju. Jej słowa stały się zapalnikiem do poruszenia tego tematu w materiale w "Wiadomościach" TVP.

Zobacz wideo Janda: Wielokrotnie zwracałam uwagę w sklepie tym, którzy nie noszą maseczek

Nieznane dzieci gwiazd. Jak wyglądają?Mniej znane dzieci sławnych rodziców. Czym się dziś zajmują?

TVP krytykuje Krystynę Jandę w "Wiadomościach"

Krystyna Janda ostatnio informowała, że wybiera się na wakacje do Hiszpanii, bo potrzebuje tego, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne. W trakcie urlopu za granicą zamieściła kolejny wpis i przypomniała, jak bardzo dołuje ją sytuacje w Polsce. 

Wracam do Polski, tam 500 zgonów dziennie i uchodźcy, dzieci umierają na granicy, ja uciekłam na pięć dni, bo straciłam wszelki sens. Wracam go odzyskać - napisała w poniedziałek

Krystyna JandaKrystyna Janda Instagram

Dziennikarze z TVP uznali, że jej wypowiedź zasługuje na oddzielny materiał w stacji. Zaproszono trzech konserwatywnych publicystów, którzy jednogłośnie skrytykowali Jandę. Na pasku w "Wiadomościach" pojawił się tytuł "Za granicą zdrowego rozsądku", a prezenterka Edyta Lewandowska zapowiedziała:

Powodem styczniowych wakacji aktorki była ucieczka od pandemii i kryzysu migracyjnego, ale, jak komentują internauci, akurat w tym kontekście to miejsce wysoko niefortunne

Później przyszła pora na ekspertów. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz uznał, że wybór Hiszpanii na wakacje nie był najwłaściwszy, bo kraj "źle sobie radził i radzi" z pandemią. To nie do końca prawda, bo tygodniowa średnia zgonów jest teraz trzykrotnie niższa niż w Polsce, a zaszczepionych dwiema dawkami jest 80 procent populacji. Z kolei w Polsce to 56,5 procent.

Zobacz też: Krystyna Janda zaszczepiła się po raz trzeci. "Zapisałam się i wyznaczono mi termin - za godzinę". Zdradziła, jak się czuła

Adam z 'Sanatorium miłości' z żoną"Sanatorium miłości". Adam odnosi się do wyprowadzki żony: Kochałem Martę

Karol Gac z dorzeczy.pl dodał, że "w samym wypoczynku nie byłoby nic złego, gdyby nie to, że Janda próbowała go wykorzystać do ataku politycznego". Podobne zdanie miał redaktor naczelny "Sieci" Jacek Karnowski, który uznał, że aktorka "ucieka przed własnymi wyobrażeniami".

Więcej o: