Rosyjscy influencerzy skazani na więzienie za publikację nieprzyzwoitego zdjęcia. Tiktoker zostanie deportowany

Rosyjscy influencerzy skazani na dziesięć miesięcy więzienia. Wszystko przez dwuznaczną fotografię, którą dodali na Instagram.

Więcej aktualności znajdziesz na Gazeta.pl

Moskiewski rząd skazał w październiku dwójkę influencerów, którzy wrzucili na Instagram dwuznaczne zdjęcie, mające przedstawiać stosunek oralny. Na fotografii modelka Anastasia Chistova klęczy przed swoim chłopakiem Ruslanem Bobievem, tiktokerem z Tadżykistanu. Dziewczyna ma na sobie kurtkę z napisem "Policja", a w tle widnieje katedra św. Bazylego na Placu Czerwonym w Moskwie. Rosyjski rząd uznał, że zdjęcie narusza przepisy odnoszące się do obrazy uczuć religijnych. 

Rosyjscy influencerzy skazani na więzienie za fotografię

Po publikacji fotografii, para została zatrzymana za nieposłuszeństwo wobec policji i trafiła do aresztu, gdzie spędziła dziesięć dni. Musiała także zapłacić karę grzywny w wysokości pięciu tys. rubli, czyli ok. 279 zł. Zaraz po zatrzymaniu, rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wrzuciło filmik, na którym Bobiev przeprasza za swoje zachowanie oraz zapewnia, że już nigdy nie popełni tego błędu. Bloger miał blisko 100 tys. obserwujących, zanim jego konto zostało zablokowane.

Influencerzy zostali skazani na dziesięć miesięcy więzienia. Jest to pierwszy tego typu wyrok skazujący, będący efektem zaostrzenia przepisów. Wcześniej podobne zachowania były karane grzywną bądź wyrokiem w zawieszeniu. W przeprosinach modelki czytamy:

Chciałabym przeprosić wszystkich, których uczucia zraniłam. Nie myślałam nad konsekwencjami, chciałam tylko zdobyć lajki i popularność. Teraz widzę, jaką ma to cenę.

Po odbyciu kary Bobiev ma zostać deportowany do Tadżykistanu. Jego prawnik poinformował, że mężczyzna nie zamierza składać wniosku o apelację.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.