Krzysztof Globisz w coraz gorszym stanie. Anna Dymna stwierdza: Nie może mówić

Krzysztof Globisz wciąż walczy o powrót do formy po udarze, który przeszedł siedem lat temu. O stanie zdrowia aktora opowiedziała Anna Dymna na łamach tygodnika "Na Żywo".

Krzysztof Globisz w 2014 roku doznał rozległego udaru mózgu, który znacznie utrudnił mu codzienne funkcjonowanie. Aktor długo znajdował się w krytycznym stanie, jednakże po miesiącach rehabilitacji udało mu się wrócić na deski teatru - w rolach zaadaptowanych do jego stanu zdrowia. Niestety stan Globisza w ostatnim czasie ponownie miał się pogorszyć, o czym opowiedziała jego koleżanka po fachu Anna Dymna.

Zobacz wideo Pierwsza pomoc - udar. Jak rozpoznać i postępować w razie wystąpienia objawów, radzi ratownik medyczny Adrian Zadorecki

Krzysztof Globisz w coraz gorszym stanie. Anna Dymna zabiera głos

Dymna opowiedziała na łamach tygodnika "Na Żywo", że chciała zaprosić Globisza do organizowanego przez siebie od 2002 roku Krakowskiego Salonu Poezji - cyklu spotkań, podczas których aktorzy czytają wiersze i o nich rozmawiają. Aktorka wyznała, że Globisz nie może mówić

Mamy już scenariusze najbliższych salonów. Wszystko zaplanowaliśmy, choć do samego końca nie wiedziałam, jak to wszystko się odbędzie. Niestety, nie będzie z nami Krzysia Globisza, bo nie może mówić - skomentowała dla tygodnika Anna Dymna.

Aktorka wciąż ma nadzieję i głęboko wierzy, że Globiszowi uda się jeszcze wrócić do aktywności zawodowej.

Wszyscy wierzymy, że Krzysiek wróci na scenę i do pracy. Ten głupi udar nie może mu wszystkiego przekreślić i ja to wiem.

Krzysztof Globisz znany jest nie tylko z teatru, lecz także z licznych ról w popularnych produkcjach telewizyjnych. Widzowie mogą kojarzyć go m.in. z "Czasu honoru", "Teraz albo nigdy!", "Egzaminu z życia", "Odwróconych" czy "Oficera". W dorobku filmowym ma m.in. role w "Dantonie" i "Panu Tadeuszu", "Krótkim filmie o zabijaniu" i "Lejdis".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.