Nie żyje Małgorzata Durska. Dziennikarkę we wzruszających słowach żegnają koledzy po fachu. "Była nietuzinkowa"

Nie żyje Małgorzata Durska. Dziennikarka była związana z Koszalinem i Pomorzem Zachodnim. Miała zaledwie 43 lata.

Informację o śmierci Małgorzaty Durskiej podało Radio Koszalin, w którym dziennikarka pracowała do 2018 roku. Przez większość swojego zawodowego życia była związana z mediami lokalnymi, m.in. TV Max czy tygodnikiem "Miasto", natomiast na antenie radia prowadziła "TV Studio Bałtyk".

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Andrzej BieniaszAndrzej "Püdel" Bieniasz. Przyjaciele pożegnali muzyka Püdelsów

Nie żyje Małgorzata Durska. Dziennikarkę żegnają koledzy po fachu

Małgorzata Durska cieszyła się dużym szacunkiem i sympatią kolegów z pracy. W sferze zawodowej wyróżniała się bowiem profesjonalizmem i przebojowością, a do zespołu redakcyjnego wnosiła dużo pozytywnej energii. Po jej śmierci radiowcy opublikowali wzruszający post pożegnalny.

Jej wrażliwość i dziennikarska rzetelność powodowały, że z równym zaangażowaniem podchodziła do znanych rozmówców, jak i tematów związanych z problemami "zwykłych" osób, dla których wywiad dla radia był często pierwszym kontaktem z kamerą. (…) Prywatnie była osobą nietuzinkową, ciekawą życia, pełną pasji, ale też ciepłą, refleksyjną i wrażliwą - piszą o Małgorzacie Durskiej redaktorzy Polskiego Radia Koszalin.

Zobacz też: Aktor Marcin Król zginął na budowie - został przygnieciony

Durską wyróżniała niezwykła empatia. Część swojego czasu wolnego poświęcała pomaganiu innym.  Angażowała się m.in. w działalność Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Koszalinie.

Danuta HoleckaDanuta Holecka nie prowadzi "Wiadomości" od kwietnia. Co się stało?

Pogrążeni w niewyobrażalnym smutku przekazujemy tragiczną wiadomość o śmierci członkini naszego zespołu wolontaryjnego, Gosi Durskiej. Tych wszystkich z was, którzy znaliście Gosię, tulimy wypatrując ukojenia. Żegnaj Kochana " - czytamy na fanpage'u hospicjum.

Małgorzata Durska miała zaledwie 43 lata. 

Więcej o: