Danuta Holecka nie prowadzi już "Wiadomości". Co się stało? Konieczna miała być operacja

Danuta Holecka od końca kwietnia nie pojawiła się w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP. Jak donoszą media, przyczyną mogą być poważne problemy ze zdrowiem.

Danuta Holecka od 2019 roku jest szefową "Wiadomości" w TVP. Prowadzi główne, wieczorne wydania serwisu. Jednak od dłuższego czasu nie ma jej na wizji - ostatni raz prezentowała informacje pod koniec kwietnia. Od tamtej pory jest nieobecna. Co się stało? Według najnowszych informacji dziennikarka prawdopodobnie ma problemy ze zdrowiem. Jak podał portal Pomponik.pl, podobno złamała nogę.

Stan Borys zaatakowany w szpitaluStan Borys zaatakowany w szpitalu! "Napadli na nas, nie mogłem obronić Ani"

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

Danuta Holecka nieobecna w "Wiadomościach"

Złamanie miało być tak niefortunne, że dziennikarka musiała przejść operację.

Nie wychodzi z domu. Na razie nie wiadomo, kiedy wróci na antenę. To wszystko nie jest dla niej łatwe, telefony się urywają. Ma jednak zagwarantowaną opiekę najlepszych specjalistów w kraju - donosi anonimowy informator portalu.

TVP niczego nie potwierdza, informując, że szefowa "Wiadomości" korzysta z wypoczynku.

Co ciekawe, przedstawiciele telewizji nie potwierdzają tej wersji. Twierdzą, że Danuta Holecka "wykorzystuje zaległy urlop, którego uzbierało się sporo" - czytamy na stronie portalu.

Sama zainteresowana nie odniosła się do tej sprawy, jednak w rozmowie z "Faktem" odpowiedziała krótko, dlaczego nie ma jej w "Wiadomościach".

Jestem na urlopie. Każdy czasem musi odpocząć. Uspokajam. Wracam do telewizji niebawem - powiedziała Danuta Holecka.

"Fakt" podał z kolei informacje od jej anonimowego "kolegi z redakcji", które potwierdzają wersję o kłopotach ze zdrowiem.

Aleksandra LindaAleksandra, córka Bogusława Lindy, podbija salony. Wybrała odważną stylizację

W czerwcu nie ma jej na grafiku. Przynajmniej na razie. Nieobecność Holeckiej jest związana z powodami zdrowotnymi, nie kadrowymi - powiedziało źródło "Faktu".

Na razie nic nie wskazuje na to, by dziennikarka wróciła na wizję. Póki co, pod jej nieobecność serwis prowadzą na zmianę Edyta Lewandowska i Michał Adamczyk.

Danuta Holecka jest związana z Telewizją Polską od niemal trzydziestu lat. Robiła karierę w TVP Info, TVP3 i TVP Polonia. Od maja 2019 roku jest szefową redakcji "Wiadomości".

Więcej o: