Rafał Brzozowski wybrał się na zasłużony odpoczynek po intensywnym okresie związanym z występem na Eurowizji 2021. Wokalista zwiedza nadmorskie miejscowości i chętnie relacjonuje na Instagramie rowerowe przejażdżki nad Bałtykiem. Zawitał między innymi na peron w Chałupach, gdzie w połowie maja odsłonięto mural Zbigniewa Wodeckiego. Skorzystał z okazji i zrobił sobie przy nim zdjęcie.
Z okazji 71. urodzin Zbigniewa Wodeckiego artyści z grupy Lazurowe Wybrzeże stworzyli na peronie w Chałupach uliczne dzieło przedstawiające wielkiego artystę, który w jednej ze swoich piosenek rozsławił ich małą, ale klimatyczną, nadmorską miejscowość. Czy mural oddaje podobieństwo do muzyka? Naocznie sprawdził to sam Rafał Brzozowski!
Chałupy welcome to… Jak tu się powstrzymać przed nuceniem w tym wyjątkowym miejscu? Nie pytajcie mnie, bo nie mam pojęcia - czytamy we wpisie wykonawcy "The Ride".
Fani Wodeckiego pozytywnie ocenili zaprezentowany malunek.
Mural jest po prostu świetny.
Piękny ten mural. Aż drżę ze strachu, aby nie przyszło komuś do głowy go uszkodzić - komplementowali w komentarzach.
Wy również macie podobne spostrzeżenia?
W ostatnim czasie temat murali jest szeroko komentowany w mediach. Niedawno we Wrzeszczu odsłonięto namalowaną na ścianie podobiznę Anny Przybylskiej. Dzieło, choć niesie za sobą ważne przesłanie i ma uczcić pamięć aktorki, nie zostało przychylnie ocenione przez internautów, a pod wpływem krytyki autor zdecydował się na naniesienie na nim kilku poprawek. Fani muzyki doczekali się również muralu przedstawiającego Korę Jackowską. Jego symboliczne odsłonięcie na warszawskich Bielanach odbędzie się 8 czerwca - w dniu urodzin wokalistki.