Mural z Anną Przybylską wywołał kontrowersje. Został zmieniony! "Sama nie wiem, czy lepiej, czy wręcz gorzej"

Mural z podobizną Anny Przybylskiej, który widnieje na ścianie jednego z budynków we Wrzeszczu, nie spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród internautów. Został poprawiony.

Jarosław Bieniuk opublikował zdjęcie przedstawiające mural z podobizną jego zmarłej żony, Anny Przybylskiej. Zdjęcie z podobizną aktorki niemal natychmiast obiegło sieć, a internauci doszli do wniosku, że mimo dobrego zamysłu efekt końcowy nie jest zadowalający. Pojawiły się głosy, że aktorka zupełnie nie przypomina siebie. Po fali niezbyt pozytywnych komentarzy grafika została zmieniona.

Adriana Kalska, Anna PrzybylskaKalska zagra Przybylską? "W końcu robicie ten film". Zareagowała

Zobacz wideo Agnieszka Mrozińska: Marzy mi się, żeby zagrać Anię Przybylską. Od 6 roku życia słyszę, że jestem do niej podobna

Mural z podobizną Anny Przybylskiej został poprawiony

Anna Przybylska zmarła siedem lat temu, ale pamięć o aktorce wciąż nie gaśnie. Do dziś są realizowane projekty, które mają upamiętnić aktorkę. Jednym z nich jest mural z jej wizerunkiem, który pojawił się na ścianie jednej z kamienic w gdańskim Wrzeszczu przy ulicy Partyzantów 24. Jego autorem jest Piotr "Tuse" Jaworski, absolwent gdańskiego wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych.

Artysta ma w swoim dorobku kilkanaście prac, jednak wydaje się, że ta, na której przedstawił Annę Przybylską, będzie szczególnie zapamiętana. Internauci uznali, że postać z malunku bardziej przypomina Danutę Holecką albo Kingę Rusin, ale nie aktorkę. Kilka dni po tym, jak Piotr "Tuse" Jaworski skończył swoje dzieło, zmienił je. Rafał Mrowicki, dziennikarz "Dziennika Bałtyckiego", pokazał, jak wygląda po niewielkiej korekcie (została wygładzona skóra na szyi i rysy twarzy).

Tuse poprawił dziś swój mural Anny Przybylskiej we Wrzeszczu. Po prawej wersja uchwycona przed chwilą - napisał Rafał Mrowicki.

Choć mural został poprawiony, to nadal część osób uważa, że nie jest to najlepsze wykonanie. 

Bliższa prawdy....
Dalej Holecka, niestety...
Wreszcie nie przypomina pani Danusi.
Sama nie wiem, czy lepiej, czy wręcz gorzej... - komentują internauci.

Co sądzicie o tym muralu po korekcie?

Anna Przybylska, Jarosław BieniukW domu Jarosława Bieniuka nie brakuje pamiątek po Annie Przybylskiej. Pełno w nim zdjęć

Więcej o: