Nergal stanie przed sądem. Żądali tego Ordo Iuris i Towarzystwo Patriotyczne. "Obraził uczucia czterech osób"

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Nergalowi. Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego. Zaczęło się od zdjęcia buta postawionego na wizerunku Matki Boskiej.

Nergal we wrześniu 2019 roku wrzucił do sieci zdjęcie, na którym trzyma stopę na obrazie z wizerunkiem Matki Boskiej. Po publikacji Ordo Iuris i Towarzystwo Patriotyczne zawiadomiło sąd o popełnieniu przestępstwa. Na początku lutego Prokuratura Okręgowa skierowała przeciwko muzykowi akt oskarżenia.

 Nergal stanie przed sądem

25 września 2019 roku Adam Darski wrzucił do sieci zdjęcie, na którym depcze obraz z wizerunkiem Matki Boskiej. Kontrowersyjne działanie Nergala nie przeszło bez echa w mediach społecznościowych. Już wtedy wszczęto wobec niego postępowanie, które warszawska prokuratura ostatecznie umorzyła.

NergalNergal pochwalił się samochodem, ale uwagę zwraca jego rejestracja

Głos w sprawie zachowania Nergala zabrała wówczas była partnerka, Doda, która stwierdziła, że muzyk nie docenia tego, że dostał drugą szansę. Nawiązała tym samym do jego ciężkiej walki z rakiem. 

Teraz jednak temat wrócił - 1 lutego sąd w Warszawie skierował wobec Nergala akt oskarżenia. Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego. Poinformowała o tym w piątek prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 roku, działając za pośrednictwem sieci internet, znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczoną w miejscu twarzy wskazanej postaci obutą nogą, które to zdjęcie opisał: On the set, co w tłumaczeniu oznacza: Na planie, czym obraził uczucia religijne czterech osób - przekazała prawniczka.

Prokuratura powołała również w sprawie biegłego z zakresu religioznawstwa.

 Z opinii płynie jednoznaczny wniosek, że stąpanie butem po obrazie Matki Bożej stanowi obrazę uczuć religijnych - zaznaczyła prokurator.

Adam 'Nergal' Darski, Andrzej PiasecznyNergal nagrał Piaska na imprezie. Teraz komentuje: G***oburza w szklance wody. Zwrócił się do TVP

W trakcie śledztwa Nergal odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. To jednak nie pierwsza sytuacja, w której muzyk będzie musiał zawalczyć o swoją niewinność. W 2016 roku został oskarżony o znieważenie godła. Chodziło o plakat promujący trasę koncertową "Rzeczpospolita Niewierna". Grafika, która ją reklamowała, przedstawiała zmodyfikowane polskie godło - w orła wpisane były m.in. dwa węże, odwrócony krzyż i dwie czaszki. Ostatecznie wokalista został wtedy uniewinniony. Jak będzie tym razem?

Zobacz też: Nergal wspomina czasy, gdy chorował na białaczkę i uderza w antyszczepionkowców. "Ten niewyedukowany tłum głosował na PiS"

Zobacz wideo Najgłośniejsze skandale polskiego show-biznesu. Nie zapomnimy o nich prędko
Więcej o: