Pogrzeb Ryszarda Kotysa odbył się w tajemnicy. Był świecki i skromny. Padła szczególna propozycja upamiętnienia aktora

Śmierć Ryszarda Kotysa poruszyła fanów serialu "Świat według Kiepskich". Popularny aktor został pochowany w miejscowości, w której mieszkał, a jego pogrzeb miał charakter świecki. Gmina jest otwarta na upamiętnienie zmarłego artysty.

Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia w wieku 88 lat. Zdobył sympatię widzów dzięki roli Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Aktora pożegnali koledzy i koleżanki z planu, a Nina Terentiew przyznała, że Kotys był "skromnym człowiekiem o wielkiej kulturze osobistej". Artysta został pochowany we wsi, w której mieszkał od lat. Znane są szczegóły jego ostatniej drogi.

Nina TerentiewNina Terentiew żegna Ryszarda Kotysa. "Był wielkim aktorem, ale nie lubił być w centrum zainteresowania"

Ryszard Kotys miał świecki pogrzeb. Gmina, w której mieszkał, jest otwarta na upamiętnienie aktora

Aktor pochodził ze wsi Miniów w województwie świętokrzyskim, a pochowany został w Lusowie - miejscowości niedaleko Poznania, w której mieszkał. "Fakt" ustalił, że pogrzeb Kotysa odbył się ubiegłym tygodniu i miał charakter świecki, a z powodu pandemii koronawirusa w uroczystości uczestniczyło zaledwie kilka osób. Tabloid skontaktował się z proboszczem parafii:

U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki – powiedział ksiądz Dariusz Madejczyk, proboszcz parafii rzymsko katolickiej pw. św. Jadwigi i św. Jakuba AP. w Lusowie, który zdradził również, że aktor spoczął na miejscowym cmentarzu.

Tymczasem gmina, w której mieszkał Ryszard Kotys, jest otwarta na upamiętnienie słynnego aktora. Urzędniczka wspomniała o możliwości nadania imienia aktora parkowi:

Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie. Zazwyczaj z taką inicjatywą wychodzą różnego rodzaju stowarzyszenia, które u nas też działają, albo grupy mieszkańców - powiedziała Agnieszka Reźnik, inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Ryszard Kotys, Andrzej GrabowskiAndrzej Grabowski i Joanna Kurowska żegnają Kotysa: Pozdrów Boczka, Malinowską, babkę, listonosza...

Być może już niedługo fani "Świata według Kiepskich" będą mogli przespacerować się po parku imienia Ryszarda Kotysa.