"Niania". Maria Maciejowska grała najstarszą córkę Skalskiego. Teraz wychowuje syna. Walczyła o jego życie

Serial "Niania" z Agnieszką Dygant i Tomaszem Kotem w rolach głównych bił rekordy popularności. Fani kultowej produkcji do dziś z sentymentem wspominają kolejne odcinki. O głównych bohaterach wciąż jest głośno za sprawą coraz to nowych ról. A czym zajmuje się obecnie Maria Maciejowska, która grała najstarszą córkę Skalskiego?

Kultowy serial "Niania" w czasach świetności cieszył się ogromną popularnością, a wykreowane w produkcji postaci zdobyły serca widzów. Agnieszka Dygant, która wcieliła się w rolę Frani Maj oraz Tomasz Kot w roli Maksa Skalskiego grali oczywiście pierwsze skrzypce, jednak nie można zapominać o pozostałych, równie charakterystycznych aktorach.

Zobacz wideo Kożuchowska, Dygant i Widawska bawią się na festiwalu filmowym w Wenecji

Niania Frania opiekowała się trójką dzieci Maksa Skalskiego. Czym zajmuje się obecnie najstarsza z jego serialowych pociech - Małgosia, czyli Maria Maciejowska? 

Maria Maciejowska porzuciła aktorstwo

Gdy wcielała się w rolę najstarszej córki Skalskiego, miała 15 lat i wróżono jej świetlaną przyszłość w zawodzie. Mimo to po zakończeniu emisji popularnego sitcomu Maria Maciejowska zrezygnowała z aktorstwa i tym samym oddaliła się od show-biznesu. 

Trzydziestoletnia dziś aktorka ma na nazwisko Fuks i wygląda na to, że skupiła się przede wszystkim na macierzyństwie. Jest mało aktywna w mediach społecznościowych. Kilka lat temu sporadycznie publikowała jednak posty na Facebooku. W 2014 roku dowiedziała się, że jej trzyletni synek choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wówczas Maciejowska prosiła internautów o wsparcie finansowe za pośrednictwem Fundacji Spełnionych Marzeń: 

Dla mnie jako samotnej matki to nie tylko przeżywanie fizycznego i psychicznego cierpienia dziecka, ale problem z tak prozaicznymi sprawami, jak codzienne zakupy, czy dojazd do szpitala, ponieważ zarówno sklep, jak i komunikacja miejska to punkty na długiej liście "zakazanych miejsc". Dzięki Państwa pomocy będę miała możliwość, za okazaniem imiennych faktur dotyczących wyłącznie leczenia i rehabilitacji dziecka, uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się nam pomóc - pisała.

Na facebookowym profilu rozpoznawalnej niegdyś aktorki nie brakuje fotografii z synem Tymonem, który bez wątpienia jest oczkiem w głowie Marii. 

W internecie można znaleźć informacje, że Maciejowska studiowała na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, a ponadto zdobywała wiedzę z zakresu aktorstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej. Mimo to do tej pory nie zdecydowała się powrócić na ekrany.

Chcielibyście jeszcze zobaczyć Marię w akcji?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.