Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant to polska aktorka filmowa i teatralna. Widzom małego ekranu znana jest z ról serialowych. Niezapomniana Niania-Frania oraz Mariolka z "Na dobre i na złe", odtwórczyni głównej roli w serialu "Prawo Agaty".


Imię i nazwisko: Agnieszka Dygant
Zawód: aktorka
Data urodzenia: 27.03.1973 r.
Miejsce urodzenia: Piaseczno
Facebook: Facebook.com/dygantagnieszka
Rodzina: mąż Patric, syn Xawery Yoka (ur. 2010 r.)

Agnieszka Dygant: życiorys

Agnieszka Dygant jest aktorką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Szerokiej publiczności jest znana z seriali "Niania" oraz "Prawo Agaty". Kilkukrotnie była w rankingu "100 najważniejszych postaci polskiego show-biznesu" wg Forbes'a (2010 r. - 44. miejsce, 2011 r. - 81., 2012 r. - 30., 2013 r. - 34.). Prywatnie jest związana z reżyserem, Patrickiem Yoką.

Agnieszka Dygant: kariera

Agnieszka Dygant w 1997 r. zadebiutowała na deskach teatru oraz na dużym ekranie w filmie "Farba". Zanim rozpoczęła karierę aktorki, występowała w grupie punkowej "Dekolt". W 1998 r. wystartowała także na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (zajęła 2. miejsce). Po ukończeniu szkoły teatralnej, zaczęła regularnie grać w filmach i serialach. Zagrała m.in. w miniserialu "Gosia i Małgosia" oraz "Twarze i maski". Zagrała epizody w filmach "Tydzień z życia mężczyzny", "Patrzę na ciebie, Marysiu" i "Enduro Bojz", a w 2000 r. drugoplanową rolę w "Egoistach". Po kolejnych epizodach w serialach "Dom" i "Przeprowadzki", otrzymała angaż do telenoweli "Na dobre i na złe" (2001 r.). W serialu TVP2 grała do 2009 r. Aktorka otrzymała angaż do następnych produkcji m.in. serialu "Wiedźmin" czy filmu "Jak to się robi z dziewczynami". W 2003 r. zagrała w "Fali zbrodni". To właśnie dzięki roli "Czarnej" Dygant zyskała popularność. Dwa lata później nastąpił przełom w jej karierze - zagrała główną rolę w serialu "Niania", realizowanego na podstawie amerykańskiego sitcomu "The Nanny". Dzięki tej roli, Dygant uzyskała status gwiazdy. W postać Frani Maj wcielała się do 2009 r. W międzyczasie, zagrała m.in. w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj". W 2011 r. zagrała w filmie "Listy do M.". Na mały ekran powróciła rok później - zagrała główną rolę w serialu "Prawo Agaty". To druga, po "Niani", najważniejsza produkcja w karierze aktorki. To właśnie dzięki tym serialom otrzymała dwie Telekamery. W 2015 r. zagrała także w drugiej części "Listów do M.", a rok później filmie sensacyjnym "Pitbull. Nowe porządki". Dygant ma na swoim koncie kilka ról dubbingowych. Użyczyła głosu m.in. w filmach: "Dżungla", "Renifer Niko ratuje święta", "Auta 2", "Rio" i "Rio 2".

Agnieszka Dygant: kampanie reklamowe

Agnieszka Dygant w 2007 r. wzięła udział w kampanii marki Garnier, firmy L'Oréal. Od 2014 r. reklamowała także usługi sieci komórkowej Play.

Agnieszka Dygant: życie prywatne

Agnieszka Dygant na studiach poznała swojego przyszłego męża, Marcina Władyniaka. Po czterech latach związku wzięli ślub. Para przeżywała kryzys w okresie początków kariery aktorki, gdy zaczęła pracę na planie "Fali zbrodni". Rozwiedli się w 2006 r., a Dygant związała się z reżyserem, Patrickiem Yoką. W 2010 r. na świat przyszedł ich syn - Xawery.

Zobacz także:

Katarzyna Bujakiewicz - Daria Widawska - Małgorzata Kożuchowska

agnieszka dygant

Więcej o:

agnieszka dygant