Tomasz Kot

Tomasz Kot

Tomasz Kot jest polskim aktorem. Skończył Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest znany z ról teatralnych i filmowych. Jego debiutem w filmie była doskonała rola Ryszarda Riedla w dramacie „Skazany na bluesa”. Pojawił się również w wielu serialach, na przykład „Na dobre i na złe” i „Camera Cafe”.

Imię i nazwisko: Tomasz Kot
Data urodzenia: 21 kwietnia 1977
Miejsce urodzenia: Legnica
Zawód: aktor filmowy i teatralny
Facebook: facebook.com/pages/Tomasz-Kot/

Tomasz Kot – początki kariery

Tomasz Kot urodził się w Legnicy 21 kwietnia 1977 roku. Początkowo jego marzeniem była kariera malarska. Rok spędził na nauce w seminarium duchownym. Zainteresowanie aktorstwem pojawiło się, gdy Kot był w liceum. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W 2001 roku skończył Szkołę Teatralną i rozpoczął pracę w krakowskim Teatrze Bagatela. Debiutem scenicznym Tomasza Kota była rola w sztuce „Panna Tutli – Putli”, którą zagrał w Centrum Sztuki Teatru Dramatycznego w swoim rodzinnym mieście w 1996 roku. Na scenie Teatru Bagatela debiutował w 2002 roku w przedstawieniu Mikołaja Gogola „Rewizor”. Aktor współpracował również z Teatrem Scena STU w Krakowie. Kot jeszcze gdy był na studiach pojawił się w przedstawieniu realizowanym w ramach Teatru Telewizji „Wybór” w reżyserii Jerzego Stuhra.

Tomasz Kot – role filmowe i telewizyjne

Oprócz licznych ról teatralnych Tomasz Kot wystąpił również w wielu filmach i serialach. Aktor grał w serialach takich jak „Camera Cafe”, „Na dobre i na złe”, „Całkiem nowe lata miodowe” i „Kryminalni”. Debiut Tomasza Kota na dużym ekranie to rola lidera kultowego zespołu Dżem, Ryszarda Riedla, w filmie „Skazany na bluesa”. Ostatnim głośnym filmem, w którym pojawił się Tomasz Kot był film „Bogowie” opowiadający historie Zbigniewa Religi. Poza tym Kot jest znany z ról w filmach komediowych, między innymi w „Lejdis”, „Ciacho” czy „Testosteron”.
Prywatnie aktor jest mężem Agnieszki Olczyk, z którą ślub wzięli w 2006 roku. Mają dwójkę dzieci – córkę Blankę i syna Leona.

tomasz kot

Więcej o:

tomasz kot

Wypowiedzi na forum o:

tomasz kot

 • Tomasz Kot

  Czy lubicie Tomasza Kota?Ostatnio oglądamy go w kilku serialach jednocześnie, "Niania","Na dobre i na złe"i w "Kryminalnych".Jest sympatyczny.

 • Re: tomasz kot

  ojej, Tomasz KOt jes z 77?????? Myślała, że jest starszy

 • Re: Tomasz Kot

  tak tak gra . dziś otworzyłem lodówke i siedział w niej Tomasz Kot! :) Przeje sie szybko tak jak ten Pazura :)

 • Tomasz Kot inaczej...

  Kolejny znany i lubiany aktor odwiedził Dom Dziecka nr 2 w Stargardzie. Tomasz Kot oddał się w ręce małych podopiecznych domu. Dzieci występowały dla niego, a on dla dzieci. Szkoda, że inni aktorzy oleli dzieci. -- Spódnice

 • Tomasz Kot z Tomem Cruisem ;)

  Czy tylko ja dostrzegam podobieństwo szefa terrorystów z Mission Impossible II do naszego rodaka Tomasza Kota? :) Czy może komuś się tak samo skojarzyło... -- ILYA 07.10.2006 :)

 • Muzyka z reklamy netii - Tomasz Kot

  Mam pytanie, czy wie ktoś gdzie można znaleźć muzykę w pliku mp3 z reklamy internetu w netii w której występuję Tomasz Kot wśród Romów?

 • Re: Tomasz Kot-niania

  Jeszce mi dzis nic nie wiadomo, a co do informacji jest to informacja publiczna, ksiadz mowil na ogloszeniach.Zapomnialem niestety bo wtedy nie wiedzialem,że chodzi o tego Tomasza Kota.(Nie jednemu psu Burek)

 • "w głębi kontinuum" w wywiadzie z Tomaszem Kotem

  Polskim seriali nie oglądam więc pana nie kojarzę, ale fajnie się wypowiedział o RB, tak bez zadęcia :)

 • Re: legniczanin Tomasz Kot gra w filmie

  Czytajac recenzje o filmie na interii znalazlam ten artykul... Tomasz Kot gra Ryska Riedla...

 • Tomasz Kot jako...Religa!

  Głównym bohaterem filmu ?Bogowie? będzie Zbigniew Religa, słynny kardiochirurg, który w 1985 roku podjął się przeprowadzenia pierwszej w Polsce, skomplikowanej operacji przeszczepu serca. Wśród niektórych zdziwienie wywołała decyzja o obsadzeniu w roli Religi Tomasza Kota, krytykowanego ostatnio za