Tomasz Kot

Tomasz Kot

Tomasz Kot jest polskim aktorem. Skończył Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest znany z ról teatralnych i filmowych. Jego debiutem w filmie była doskonała rola Ryszarda Riedla w dramacie „Skazany na bluesa”. Pojawił się również w wielu serialach, na przykład „Na dobre i na złe” i „Camera Cafe”.

Imię i nazwisko: Tomasz Kot
Data urodzenia: 21 kwietnia 1977
Miejsce urodzenia: Legnica
Zawód: aktor filmowy i teatralny
Facebook: facebook.com/pages/Tomasz-Kot/

Tomasz Kot – początki kariery

Tomasz Kot urodził się w Legnicy 21 kwietnia 1977 roku. Początkowo jego marzeniem była kariera malarska. Rok spędził na nauce w seminarium duchownym. Zainteresowanie aktorstwem pojawiło się, gdy Kot był w liceum. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W 2001 roku skończył Szkołę Teatralną i rozpoczął pracę w krakowskim Teatrze Bagatela. Debiutem scenicznym Tomasza Kota była rola w sztuce „Panna Tutli – Putli”, którą zagrał w Centrum Sztuki Teatru Dramatycznego w swoim rodzinnym mieście w 1996 roku. Na scenie Teatru Bagatela debiutował w 2002 roku w przedstawieniu Mikołaja Gogola „Rewizor”. Aktor współpracował również z Teatrem Scena STU w Krakowie. Kot jeszcze gdy był na studiach pojawił się w przedstawieniu realizowanym w ramach Teatru Telewizji „Wybór” w reżyserii Jerzego Stuhra.

Tomasz Kot – role filmowe i telewizyjne

Oprócz licznych ról teatralnych Tomasz Kot wystąpił również w wielu filmach i serialach. Aktor grał w serialach takich jak „Camera Cafe”, „Na dobre i na złe”, „Całkiem nowe lata miodowe” i „Kryminalni”. Debiut Tomasza Kota na dużym ekranie to rola lidera kultowego zespołu Dżem, Ryszarda Riedla, w filmie „Skazany na bluesa”. Ostatnim głośnym filmem, w którym pojawił się Tomasz Kot był film „Bogowie” opowiadający historie Zbigniewa Religi. Poza tym Kot jest znany z ról w filmach komediowych, między innymi w „Lejdis”, „Ciacho” czy „Testosteron”.
Prywatnie aktor jest mężem Agnieszki Olczyk, z którą ślub wzięli w 2006 roku. Mają dwójkę dzieci – córkę Blankę i syna Leona.

tomasz kot

Więcej o:

tomasz kot