Tomasz Kot poznał żonę na studiach. Gdy po raz pierwszy ją zobaczył, spytał, czy za niego wyjdzie

Tomasz Kot i jego żona Agnieszka Kot z domu Olczyk tworzą jedną z najbardziej tajemniczych par w polskim show-biznesie. Rzadko pozują razem na salonach, a na branżowych imprezach pojawiają się od wielkiego święta. Co wiemy o ich relacji?
Tomasz Kot z żoną Tomasz Kot z żoną P.Kibitlewski/ONS

Małżeństwo Tomasza Kota

Aktor poznał ukochaną w 2000 roku, gdy był na ostatnim roku szkoły teatralnej w Krakowie. Agnieszka, podobnie jak jej mąż, również związała się z filmem. Ukończyła Wydział Operatorski na uczelni w Katowicach. Pobrali się w 2006 roku w Częstochowie, skąd pochodzi wybranka Kota.

Tomasz Kot z żoną Tomasz Kot z żoną Daniel Wysocki/ONS / Daniel Wysocki/ONS

Nietypowy początek

Tomasz Kot w jednym z wywiadów przyznał, że spotkał swoją przyszłą żonę podczas spaceru po krakowskich plantach. Agnieszka przechadzała się ze znajomymi aktora, a Tomasz na przywitanie zadał jej dość odważne pytanie:

Cześć, jestem Tomek, wyjdziesz za mnie?

Agnieszka Olczyk odpowiedziała:

Dobrze, tylko nie dzisiaj.
Agnieszka Kot Agnieszka Kot ONS/Pawel Kibitlewski

Prawdziwa artystka

Agnieszka Kot jest fotografką oraz operatorką, a w swoim artystycznym CV ma zdjęcia do takich szkolnych etiud jak 'Franciszek', 'Kaszel umarlaka' czy 'Próba mikrofonu'. Na swoim koncie ma także zawodową współpracę z mężem - dokumentowała premierę spektaklu 'Mój Nestroy', w którym wystąpił Tomasz Kot. Agnieszka jest także współautorką książki dla dzieci pt. 'Senek', zilustrowanej jej kolażami.

Tomasz Kot i Agnieszka Kot Tomasz Kot i Agnieszka Kot Pawel Kibitlewski/ONS

Rodzina

Tomasz i Agnieszka tworzą bardzo zgraną parę, a związek zbudowali na wspólnej pasji do filmu. W kwietniu 2007 roku na świat przyszła ich córka Blanka, a trzy lata później syn Leon. Rodzice chronią prywatność swoich pociech i nie wrzucają ich zdjęć do sieci.

Borys Szyc, Tomasz Kot, Agnieszka Kot Borys Szyc, Tomasz Kot, Agnieszka Kot Instagram/agnikot

Psycholog w akcji

Agnieszka ukończyła też psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i zajmowała się terapią dziecięcą. Dlatego też postawiła na domową edukację szkolną Blanki i Leona. Metoda okazała się strzałem w dziesiątkę - dzieci zdawały zewnętrze egzaminy na ocenę celującą.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agnieszka Kot (@agnikot)

Tomasz Kot, Agnieszka Kot Tomasz Kot, Agnieszka Kot Kapif

Przeprowadzka na wieś

Gdy rodzina Kotów powiększyła się, małżonkowie zdecydowali się kupić wiejski domek nad Bugiem. Przy budynku znajduje się piękny ogród, a para uwielbia w nim spędzać każdą wolną chwilę.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agnieszka Kot (@agnikot)

Tomasz Kot, Agnieszka Kot Tomasz Kot, Agnieszka Kot Instagram/agnikot

Małżeńskie wsparcie

Żona Tomasza Kota aktywnie go wspiera. Pojechała z nim na festiwal w Cannes w 2018 roku, na którym o Złotą Palmę walczył film 'Zimna wojna' w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Na Instagramie Agnieszki pojawiło się zdjęcie z czerwonego dywanu, na którym pozuje razem z ukochanym. Trzeba przyznać, że wyglądała fenomenalnie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agnieszka Kot (@agnikot)

Tomasz Kot Tomasz Kot Instagram/agnikot

Fotografka

Na instagramowym profilu artystki pojawiają się także wykonane przez nią fotografie, na których uwieczniła swojego męża. Agnieszka ma talent do znajdowania ciekawych kadrów.

Tomasz Kot
Instagram/agnikot

Agnieszka Kot, Tomasz Kot Agnieszka Kot, Tomasz Kot Daniel Wysocki/ONS / Daniel Wysocki/ONS

Zgrany duet

Tomasz i Agnieszka rzadko pojawiają się na salonach, ale tworzą naprawdę zgrany duet.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.